English
سه شنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۸, ۱۸:۱۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

غیر واقعی بودن نرخ ارز صادرات را با چالش مواجه می‌کند

غیر واقعی بودن نرخ ارز صادرات را با چالش مواجه می‌کند
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه امروز هزینه‌های نقل و انتقال پول برای صادرکنندگان بالا رفته است، گفت: نرخ ارز واقعی نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، اسدالله عسگراولادی صبح امروز در همایش کنفدراسیون صادرات ایران اظهار داشت: در سال جهاد اقتصادی نباید از صادرات غافل شویم در حالی که محیط کسب و کار آنطور که ما دلمان می‌خواهد شفاف نیست، باید تلاش کنیم تا این عدم شفافیت را مدیریت کنیم.
وی افزود: مسئولان می‌آیند و می‌روند و این مردم هستند که می‌مانند، باید توجه داشته باشیم که نظام ما یک تیرک اصلی دارد و آن ولایت است، البته تیرک‌های دیگری هم وجود دارد که آن هم تیرک اقتصادی است.
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: باید میزان دریافتی و پرداختی کشور تعادل داشته باشد تا گرفتار تسلط دیگران نباشیم، در واقع دریافتی‌های ارزی ما که همان صادرات است باید در پرداختی‌های ارزی که هم واردات است فزونی داشته باشد.
وی افزود: مقام معظم رهبری جهاد را پیشوند اقتصاد کرده‌اند و معنای آن این است که برای رسیدن به درجات بالای اقتصادی باید ایثار و کوشش کنیم، لذا ما باید این وظیفه را برای خود درک کنیم. در واقع جهاد اقتصادی کوشش برای معیشت است و معیشت ابزاری لازم دارد که از جمله آن توجه به اشتغال است چرا که اگر به اشتغال جوانان توجه کنیم بقیه مسائل حل می‌شود.
عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: از نظر همه مکاتب اقتصادی ایجاد شغل با سرمایه‌گذاری میسر است و توسعه سرمایه‌گذاری در راستای تولید و تولید باید صادرات محور باشد.
وی افزود: ما لباس اطاعت از غرب را نخواهیم پوشید و باید روی پای خودمان بایستیم و برای رسیدن به آن باید تولید، اشتغال و سرمایه‌گذاری افزایش پیدا کند. در حال حاضر کشور ما در شرایط اضطرار قرار دارد اما مقام معظم رهبری به خوبی ما را هدایت می‌کند تا از گردابی که غرب درست کرده است به سلامت بیرون بیاییم و تاریخ قضاوت خواهد کرد که چگونه از بحران عبور کردیم.
عسگر اولادی گفت: تحریم‌ها اذیت‌کننده است، اما تحریم‌کنندگان بیشتر اذیت می‌شوند و ما باید از این برهه بیرون بیاییم. کارآفرینان باید با کمک دولت و مجلس کشور از شرایط تحریم خارج کنند و همه تلاش ما این است که صادرات ما از واردات فزونی پیدا کند.
وی افزود: ما برای کشورمان تکلیف داریم و باید بدانیم حفظ منافع کشور باید بالاتر از منافع معیشتی و شخصی قرار گیرد. اقتصاد پیشرفته جهان را مردان اقتصادی آن ساخته‌اند که می‌توان به آلمان، ژاپن و چین اشاره کرد.
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: با همه غوغاهایی که برای انتخابات اتاق‌ها ایجاد کرده‌اند باید توجه داشته باشیم که صادرات مسیر خاص خودش را دارد و در دو ماهه اول امسال صادرات رشد 34.5 درصدی داشته است.
وی افزود: نرخ ارز واقعی نیست و در اردیبهشت ماه 5 تا 8 درصد افزایش داشته است، این در حالی است که در شرایط امروز هزینه نقل و انتقال پول به کشور آسان نیست و حداقل 5 تا 6 درصد هزینه ایجاد می‌کند و اگر دولت کمک نکند این هزینه‌ها صادرات را با چالش مواجه می‌کند.
عسگراولادی گفت: دولت با ما حرف بزند ما می‌توانیم به دولت کمک کنیم، بخش خصوصی می‌تواند خیلی از مشکلات را حل کند. دولت از ما بخواهد.
خبرگزاری فارس
۱۱ خرداد ۱۳۹۰ ۱۴:۳۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.