English
پنج شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹, ۲۳:۳۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مدیرعامل توانیر گفت: خاموشی برنامه‌ریزی شده نخواهیم داشت

مدیرعامل توانیر گفت:
خاموشی برنامه‌ریزی شده نخواهیم داشت

مدیرعامل توانیر معتقد است چیزی به عنوان خاموشی برنامه‌ریزی شده برای برق صنایع وجود ندارد و تنها براساس توافقی که با وزارت صنایع وجود دارد، در روزهای پرمصرف، مدیریت بار صورت می‌گیرد که این مساله در دنیا متداول است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، درحالی که برخی انجمن‌های صنعتی از دریافت نامه‌ای از سوی توانیر خبر می‌دهند که در آن از آن‌ها خواسته شده که زمانهایی را به صورت توافقی به قطع برق اختصاص دهند، همایون حائری - مدیرعامل شرکت توانیر، درباره وضعیت تامین برق بخش صنعت در تابستان گفت: این موضوعی که به صنایع ابلاغ شده در حقیقت مدیریتی است که همیشه انجام می‌شود و در کل دنیا هم در زمان پیک مصرف بر مبنای توافق با صنعت، مقداری کاهش بار می‌دهند که البته نباید در پروسه تولید وقفه‌ای صورت گیرد و بیشتر با هدف پیک سالی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در دنیا معمول است که صنایع بخشی از مصارف برق خود را از پیک بار مصرف جدا می‌کنند و البته در ازای آن، صنعت برق هم امتیازهایی را برای واحدهای تولیدی در نظر می‌گیرد.

حائری در پاسخ به این سوال ایسنا که آیا باوجود هدفمند شدن یارانه‌ها، این کار در سال‌های آینده هم انجام خواهد شد؟ تصریح کرد: این توافق سیاستی برای مدیریت بار شبکه برق است و هنگامی که برای ظرفیتی سرمایه‌گذاری می‌کنیم، باید بهینه از آن استفاده کنیم.

مدیرعامل توانیر با بیان این‌که ایران می‌تواند سرمایه‌گذاری هنگفتی انجام دهد تا ظرفیت مازاد تولید برقی ایجاد کند که از آن تنها در طول ساعاتی از روزهای تابستان استفاده کند و در سایر ساعات سال از مدار خارج باشد،‌ افزود: این مسئله به هیچ وجه صرفه اقتصادی ندارد و ما باید به سوی بهینه‌سازی حرکت کنیم و توافقی که با صنایع انجام شده، هرگز خاموشی برنامه‌ریزی شده نیست و تنها مدیریت بار انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، در حالی که دبیر انجمن صنایع نساجی از ارسال بخش‌نامه‌ای درباره‌ی خاموشی برق واحدهای صنعتی در تابستان امسال از سوی شرکت توزیع نیروی برق تهران خبر داده، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران این موضوع را تکذیب کرده است. چند روز پیش علیرضا حائری - دبیر انجمن صنایع نساجی، با ابراز تعجب از این‌که شرکت توزیع برق تهران بزرگ قصد دارد برق صنایع را امسال هم مانند سالهای قبل در فصل تابستان قطع کند، اظهار کرده بود که شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به کلیه‌ی کارخانه‌های تهران نامه زده و خواستار اعلام برنامه تعطیلی آنها در حد فاصل 15 تیر تا 18 شهریور ماه امسال شده است.

وی توضیح داده بود که در واقع در این فاصله زمانی قرار است برق واحدهای صنعتی به تفکیک قطع شود و اگر واحدی برنامه‌ی تعطیلی خود را ندهد به صورت از پیش اعلام نشده برق آن واحد قطع خواهد شد.

این اظهارات در حالی است که محمد هاشمی - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران، به تازگی گفته که نامه‌ای با این مضمون که از واحدهای تولیدی بخواهیم برنامه‌ی تعطیلی خود را در تابستان امسال به ما اعلام کنند، ارسال نشده است.

او در عین حال اعتراف کرده تنها از کارخانه‌های تهران خواستیم که با ما در زمینه‌ی مدیریت مصرف برق همکاری کنند تا در تابستان امسال مشکلی برای صنایع در خصوص تامین برق موردنیازشان رخ ندهد.

ایسنا
۱۲ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.