English
چهارشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۸, ۱۶:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نیروی انسانی کارآمد، اصلی ترین سرمایه شرکت متن است

نیروی انسانی کارآمد، اصلی ترین سرمایه شرکت متن است
مدیر منابع انسانی شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: بزرگترین سرمایه شرکت متن، نیروی انسانی متخصص است و مسئولیت عظیم این شرکت برای تسریع در تحقق اهداف صنعت نفت، وجود نیروی انسانی کارامد را به یک ضرورت بدل کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، عبدالحمید زارعی با بیان این مطلب افزود: نقش نیروی انسانی می تواند در حوزه های مختلف از جمله ساختار، آموزش، ورزش، سلامت و بهداشت خود را نشان دهد و اگر مدیریت منابع انسانی در این موارد موفق باشد، می تواند کارکنان موفقی را به شرکت معرفی کند؛ کارکنانی که هدف آنها ایجاد شرایط بهتر برای تولید از منابع هیدروکربوری در پروژه های بالادستی شرکت ملی نفت ایران است.
وی با اشاره به ماموریت های شرکت مهندسی و توسعه نفت یادآور شد: پروژه های در دست اجرای شرکت متن دارای ابعاد وسیعی است که شرکت های بهره بردار زیرمجموعه شرکت ملی نفت، برای افزایش تولید و رقابت بین المللی به آنها چشم دوخته اند، از این رو برای رسیدن به این اهداف لازم است نیروی انسانی متخصص با شرایط مناسب وجود داشته باشد.
زارعی وجود سه شیفت کاری متوالی در مناطق عملیاتی را گواه نقش انکارناپذیر نیروی انسانی خواند و در مورد ضرورت تخصیص سمت های نخبه پذیر در ساختار سازمانی این شرکت خاطرنشان کرد: با توجه به این که شرکت مهندسی و توسعه نفت به دستور وزیر وقت و برای اجرای پروژه های بالادستی تاسیس شده، نگاه اولیه این بود که این شرکت عصاره اجرایی داشته باشد؛ به همین دلیل همه سمت ها نیز بر اساس این دیدگاه نخبه پذیر در نظر گرفته شده است به طوری که هم اکنون بخش زیادی از ۳۴۸نیروی رسمی، متخصصان با تحصیلات عالی و فنی و پیشینه تجربی بسیار قوی هستند.
وی نزدیک به ۸۴درصد نیروهای این شرکت را دارای سطح تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد معرفی کرد و افزود: تاکنون ۸۸نفر از کارکنان شرکت متن بازنشسته شده اند که هر کدام آنها کوله باری از تجربه به همراه داشته اند و در یک کلام می توان گفت عصاره فنی از همه شرکت ها در این شرکت دور هم جمع شده اند تا بزرگترین پروژه های نفتی را در تاریخ کشور رقم بزنند.
مدیر منابع انسانی متن با بیان این مطلب که هیئت مدیره این شرکت همواره بر ارتقاء سطح دانش فنی کارکنان تاکید داشته اند، گفت: اهمیت این موضوع باعث شده تا اولویت نخست مدیریت منابع انسانی شرکت متن، بر دانش محور کردن سمت ها پی ریزی شود؛ از این رو بخش عمده ای از کارکنان شرکت متن ، دانش اولیه و پایه را داشته اند و برای به روز کردن اطلاعات آنها، کمیته آموزشی بیع متقابل را ایجاد کردیم که بر اساس آن، نیازهای آموزشی افراد مورد تحلیل قرار می گرفت و کارکنانی که نیاز به آموزش داشتند، جذب این دوره های آموزشی شدند.
وی درباره شیوه های انتقال فنآوری و دانش روز مورد نیاز کارشناسان و مدیران این شرکت نیز اظهار داشت: تلاش ما همواره این بوده که با دعوت از کارشناسان و متخصصان خارجی دانش مورد نیاز کارکنان شرکت را به داخل کشور منتقل کنیم؛ در کنار این موارد، یک دوره کامل مدیریت پروژه در دانشگاه توکیوی ژاپن برای کسانی که به طور مستقیم با پروژه ها در ارتباط هستند برگزار کردیم تا مدیران، از این فرصت استفاده کرده و جزیی ترین آموزش ها را در رابطه با پروژه خودشان تجربه کنند.
زارعی شرکت متن را منحصر به فردترین شرکتی ایرانی دانست که در خصوص بیع متقابل به صورت قراردادی کار پروژه ای انجام داده است.
وی با اشاره به روند انتقال شرکت «متن» به گروه بالادستی نفت و احتمال ماندن این شرکت در حاکمیت دولتی گفت: با توجه به اینکه میانگین سنی کارکنان این شرکت ۴۱سال است و روی پیک سنی قرار گرفته، با هماهنگی مدیرعامل، در نظر داریم، کارها را به دست جوان ترها بسپاریم تا خروجی بهتری داشته باشیم اما با توجه به این موضوع که بخش قابل توجهی از جایگاه سمت های تعریف شده در ساختار سازمانی این شرکت بالاست، برنامه جذب نیرو برای این شرکت از ملاحظات خاصی برخوردار است.
مدیر منابع انسانی شرکت مهندسی و توسعه نفت با بیان این موضوع که شرکت«متن» توجه ویژه ای به نیروهای ارکان ثالث دارد خاطرنشان کرد: تقریبا معادل تعداد نیروهای رسمی، شرکت متن در ستاد نیروی ارکان ثالث دارد که حدود ۴۰نفر از آنها که دارای مدرک تحصیلی بالا بودند، به قرار مدت معین تبدیل وضعیت شده اند؛ از سوی دیگر هم چون عملکرد وزارت نفت تابعی از دستورات دولت است، لذا باید از تصمیم های دولت تبعیت کند و شرکت متن هم تابع شرکت ملی نفت ایران است و هر اقدامی که در زمینه انعقاد قرارداد مستقیم اعلام شده در این شرکت عملی خواهد شد.
زارعی افزود: سیاست شرکت متن در اجرای پروژه ها مبتنی بر استفاده از نیروهای بومی در مناطق مختلف عملیاتی است به گونه ای که پس از پایان یک پروژه، اگر فرد یا گروهی از کارکنان از نظر فنی مناسب بکار گیری در پروژه های دیگر باشند، بدون تردید از آنها استفاده خواهد شد زیرا بخش زیادی از هزینه ها، از جمله هزینه های مربوط به آموزش کاسته می شود؛ همچنین به دلیل این که قرارداد شرکت با پیمانکاران به شکل پیمان- مدیریت است، بسیاری از کارکنان پیمانکاری علاقمندند که به این شرکت منتقل شوند.
وی سلامت نیروی انسانی را یکی از مهم ترین بخش هایی دانست و گفت: در مدیریت منابع انسانی توجه ویژه ای به سلامت کارکنان می شود. به همین دلیل به ورزش به عنوان نماد سلامت جسمی و روحی کارکنان و راهکاری برای پیشگیری از مشکلات نگاه می شود؛ در اینباره، طب صنعتی و کنترل دوره ای سلامت (هر یک سال یکبار که می تواند در هر ۶ماه یکبار نیز انجام شود) ما را از وضعیت جسمی افراد آگاه می کند تا تصمیمات مقتضی به موقع اتخاذ شود.
زارعی تاکید کرد: شرکت مهندسی و توسعه نفت در کنار اجرای هر پروژه، از تاثیر ورزش بر سلامت روح و جسم همکاران غافل نشده و به هنگام تحویل پروژه به شرکت بهره بردار، یک مجموعه صنعتی به همراه امکانات ورزشی را به بهره بردار تحویل می دهد.
مدیر منابع انسانی متن در مورد سرانه ورزشی کارکنان این شرکت نیز گفت: سرانه ورزش برای کارکنان رسمی منظور شده، اما مدیریت منابع انسانی در شرکت متن این سرانه را برای دیگر کارکنان هم در نظر گرفته است. ما در شرکت متن همه کارکنان را بیمه ورزش کرده ایم و به فراخور زمان طبق برنامه مسابقات داخلی برگزار می کنیم.
زارعی در مورد برنامه های تابستانی شرکت متن برای کارکنان و فرزندان آن ها گفت: برای برنامه های ورزشی تابستان نیز از بهمن ماه سال گذشته برنامه ریزی شده و برای کارکنان و فرزندان آنها اردوهای آموزشی در نظر گرفته شده است. همچنین کارکنان می توانند از کلاس های آموزشی شنا و شیرجه و فوتسال و مدیران از کلاس های دارت و تنیس استفاده کنند؛ برای فرزندان نیز در باشگاه تهرانسر دوره های استعدادیابی متمرکز در نظر گرفته ایم.
وی در پایان به حضور کارشناسان حرفه ای برای شناسایی و رفع آسیب های ورزشی بین کارکنان اشاره کرد و گفت: به تازگی و برای اولین بار پروژه ای تحت عنوان استفاده از کارشناسان حرفه ای در آسیب های ورزشی کلید خورده و تاکنون حدود ۲۰نفر را تست کرده اند که با توجه به سن- وزن و علاقه در چه ورزش هایی توانایی های لازم را دارند.
خبرگزاری موج
۱۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۳:۳۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.