English
سه شنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۸, ۱۸:۱۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر نیرو گفت: پرداخت منابع حاصل از فروش آب و برق به شرکت ها ضابطه مند می شود.

وزیر نیرو گفت: پرداخت منابع حاصل از فروش آب و برق به شرکت ها ضابطه مند می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، پس از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، تمامی درآمدهای ناشی از فروش آب و برق نزد خزانه واریز می شد اما ساز و کاری برای بازگرداندن سهم شرکت های آب و برق از وجوه قبوض پرداختی، تنظیم نشده بود که این امر مشکلاتی را در فرایند ساز و کار این شرکت ها ایجاد می کرد.
وزیر نیرو از برگزاری نشستی مشترک با وزیر امور اقتصادی و دارایی خبر داد و گفت: در این نشست درخصوص ضابطه مند شدن واریز منابع حاصل از پرداخت قبوض آب و برق مشترکان به حساب شرکت ها توافق شد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت نیرو، مهندس "مجید نامجو" روز سه شنبه (امروز) و در آستانه فرا رسیدن فصل گرما، در جمع مدیران شرکت های توانیر و مدیریت شبکه برق ایران، اظهار داشت: در نشست مشترک با وزیر امور اقتصادی و دارایی که به تازگی ترتیب یافت، مقرر شد منابع حاصل از پرداخت قبوض برق مشترکان به صورت ضابطه مند و براساس جدولی مشخص، به حساب شرکت توانیر واریز شود.
براساس این گزارش، پس از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، تمامی درآمدهای ناشی از فروش آب و برق نزد خزانه واریز می شد اما ساز و کاری برای بازگرداندن سهم شرکت های آب و برق از وجوه قبوض پرداختی، تنظیم نشده بود که این امر مشکلاتی را در فرایند ساز و کار این شرکت ها ایجاد می کرد.
به گفته نامجو، با تدابیر اتخاذ شده در نشست اخیر وزیران نیرو و امور اقتصادی و دارایی مقرر شد پرداخت های خزانه به شرکت های آب و برق مطابق جدول تفاهم شده انجام شود.
وی در ادامه اتصال برق جمهوری اسلامی ایران به لبنان را به عنوان یکی از برنامه های صنعت برق در سال جهاد اقتصادی عنوان کرد و افزود: برق ایران از طریق کشورهای سوریه و عراق به لبنان متصل خواهد شد.
نامجو در ادامه بر لزوم تسریع در اجرای عملیات کابل زیر دریایی کیش تاکید کرد و گفت: انتظار می رود با توجه به اهمیت این پروژه، عملیات آن به زودی نهایی شود.
وزیر نیرو همچنین اظهار داشت: با وجود حجم بدهی های صنعت برق، کارهای بسیار خوبی تاکنون انجام گرفته و یا در دست اجرا است و این نشان می دهد که فعالیت های صنعت برق هیچگاه نمی تواند متوقف شود. 
به گفته وی، هم اکنون ایران با تمام کشورهای همسایه ارتباط الکتریکی دارد و بیش از دو هزار مگاوات برق با کشورهای عراق و ترکیه مبادله می شود و صادرات برق به کشورهای افغانستان و پاکستان نیز در حال پیگیری است.
نامجو در پایان با اشاره به پیشرفت های حاصل شده در صنعت برق کشور، گفت: در بخش های خطوط انتقال، نیروگاه های تجدیدپذیر، نیروگاه های DG، کنترل فرکانس، افزایش بازده نیروگاه ها، هوشمندسازی شبکه های توزیع و قدرت دستاوردهای بزرگی حاصل شده است.
سایت خبری وزارت نیرو
۱۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۶:۵۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.