English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۸:۳۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای تامین آب شرب در تابستان امسال

لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای تامین آب شرب در تابستان امسال
شرایط کنونی کشور از نظر تغییر اقلیم و آب و هوا ویژه است و باید همه ما در مواجه با بحران آمادگی کامل داشته باشیم.
وزیر نیرو بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای تامین آب شرب در تابستان امسال تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "مجید نامجو" امروز (سه شنبه) در بازدید از شرکت مهندسی مدیریت منابع آب ایران، با اشاره به نزدیک شدن فصل تابستان، گفت: سال گذشته با گرمای بی سابقه ای مواجه شدیم که امیدوارم امسال با تدابیر اندیشیده شده این مشکلات تکرار نشود.
وی با بیان اینکه وزارت نیرو و تمام شرکت های زیر مجموعه آن بایستی آماده هر نوع رویدادی باشند، اضافه کرد: شرایط کنونی کشور از نظر تغییر اقلیم و آب و هوا ویژه است و باید همه ما در مواجه با بحران آمادگی کامل داشته باشیم.
وزیر نیرو قوانین موجود در بخش آب را بسیار خوب برشمرد و بیان کرد: می توان از قوانینی چون اصل 44، هدفمندسازی یارانه ها، برنامه پنجم توسعه و سایر قوانین و آیین نامه های موجود در جهت پیشرفت حوزه آب بهره برد.
نامجو با بیان اینکه سال جهاد اقتصادی، نیازمند تلاش و حرکت جهادی است، اعلام کرد: در زمان حاضر 15 عنوان از برنامه های این سال تعیین شده است که به زودی ابلاغ خواهد شد.
نامجو ادامه داد: احداث 200 هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی، تعیین قیمت آب و پساب، فروش دارایی ها و برق دار کردن چاه های آب کشاورزی از این جمله است.
نامجو سپس با قدردانی از تلاش های مجموعه کنونی و پیشین شرکت مدیریت منابع آب، ابراز امیدواری کرد: با تغییرهای ایجاد شده این شرکت بتواند بدون حاشیه امور اجرایی آب را در کشور توسعه دهد.
وزیر نیرو با تاکید بر لزوم تامین آب شرب شهرها، تصریح کرد: با وجود اینکه در زمینه تامین آب شرب مشکلی در کشور وجود ندارد، اما باید این موضوع با حساسیت و جدیت بیشتری دنبال شود.
به گفته نامجو، تامین آب شرب با توجه به نزدیک شدن فصل گرما نیاز به توجه ویژه و آینده نگری بیشتری از سوی مسئولان امر دارد.
سایت خبری وزارت نیرو
۱۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۷:۱۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.