English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۲۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

حداکثر استفاده از آب سد دوستی در مشهد

حداکثر استفاده از آب سد دوستی در مشهد
استاندار خراسان رضوی بر لزوم استفاده حداکثری از آب انتقالی سد دوستی در مشهد تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، محمود صلاحی در مراسم افتتاحیه بزرگترین ایستگاه پمپاژ درون شهری آب مشهد اظهار داشت: تامین منابع آبی مورد نیاز مشهد یکی از دغدغه های اصلی مسئولان بوده و در تلاش هستیم تا با تدبیر و برنامه ریزی دقیق در هر 3 بخش خانگی، صنعتی و کشاورزی بتوانیم به نیاز آبی مشهد پاسخ دهیم.
وی با اشاره به جمعیت میلیونی زائران و نیاز آنان به خدمات آب و برق اذعان داشت: برنامه ریزی و سرمایه گذاری برای تامین نیاز آب مشهد و استان تلاش برای خدمت رسانی به تمامی مردم ایران است.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر لزوم تقویت خط انتقال آب سد دوستی به مشهد و بهره برداری از حداکثر آب انتقالی به مشهد گفت: با توجه به بروز خشکسالی جدی در برخی نقاط استان باید با ایجاد شبکه انتقال، ضریب بهره برداری از این آب را با سرعت بالا از 57 درصد کنونی افزایش دهیم.
صلاحی تصریح کرد: با توجه به اینکه مشهد سالانه پذیرای حدود 10 برابر جمعیت خود به عنوان زائر است باید راهکارهای جدیدی برای تامین آب مورد نیاز مشهد در افق آینده اندیشیده شود که یکی از این راه ها انتقال آب از تاجیکستان است.
وی راه اندازی بزرگترین ایستگاه پمپاژ آب شهر مشهد در مدت زمان 10 ماه را یکی از تلاش های جدی مسوولان حوزه آب مشهد برای رفع مشکل کم آبی عنوان و اذعان داشت: راه اندازی چنین مرکزی با برخورداری از خطوط انتقال و دستگاه های پمپاژ با هزینه 56 میلیارد ریال در این مدت زمان حرکت ارزشمندی است و مدیریت استان هم به شکل جدی این گونه اقدامات را حمایت می کند.
در این مراسم سیدمهدی ثمره هاشمی مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور نیز در سخنانی بر مدیریت تقاضای مصرف آب در کشور تاکید کرد.
وی ادامه داد: با توجه به محدودیت های منابع آبی کشور بایستی تقاضای مصرف آب در جامعه را با فرهنگ سازی مصرف بهینه آب مدیریت کنیم زیرا در غیر این صورت خواهیم توانست در آینده پاسخگوی افزایش مصرف آب باشیم.
وی استفاده از پسآب های تصفیه خانه های فاضلاب را راهکاری دیگر برای مدیریت تقاضای مصرف آب برشمرد و گفت: اگر از 1.5 میلیارد متر مکعب فاضلاب جمع اوری شده در کشور بتوانیم 1 میلیارد متر مکعب را به چرخه مصرف برگردانیم خواهیم توانست بر بسیاری از نیارهای کشور فائق آییم.
سیدحسن شاه عالمی رییس شرکت آب و فاضلاب مشهد نیز در سخنانی گفت: امروز شاهد بهره برداری از بزرگترین ایستگاه پمپاژ آب درون شهری کشور در مشهد مقدس هستیم که باعث خواهد شد میزان استفاده از آب سد دوستی در شهر مشهد به 57 درصد برسد.
وی همچنین از اجرای 8200 متر خطوط انتقال برای بهر برداری از این ایستگاه خبر داد و گفت: هزینه اجرای این پروژه مجموعا 56 میلیارد ریال بوده که از محل اعتبارات عمرانی استان تامین شده است.
شاه عالمی همچنین از تکمیل شبکه فاضلاب شهر مشهد تا پایان سال 91 خبر داد.
خبرگزاری موج
۱۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۶:۴۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.