English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۱۰:۰۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

100 هزار مگاوات برق در کشور تولید می‌شود

100 هزار مگاوات برق در کشور تولید می‌شود
مشاور وزیر نیرو گفت: ظرفیت تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر بیش از 100 هزار مگاوات است و این در صورتی است که از این میزان تنها 200 تا 300 مگاوات استفاده می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمهدی ثمره‌هاشمی ظهر امروز در آیین افتتاح بزرگ‌ترین ایستگاه پمپاژ آب درون شهری مشهد اظهار داشت: در حال حاضر بیشترین کالاها و اقدامات در زمینه استفاده از برق از شبکه تامین می‌شود.
مشاور وزیر نیرو با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از 60 هزار ظرفیت نصب شده برق در کشور داریم، ادامه داد: در استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و نو عقب ماندگی‌های زیادی داریم.
وی افزود: در حال حاضر ظرفیت‌های بسیار مناسبی اعم از انرژی بادی، خورشیدی، زیست توده و زمین گرمایی در رابطه با انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور وجود دارد که تاکنون مغفول مانده است.
ثمره‌هاشمی با اشاره به استفاده یکی از تصفیه خانه‌های فعال شهر تهران از پساب فاضلاب برای تولید انرژی برق، افزود: در بسیاری از اماکن استفاده از شبکه برق برای تولید برق محوطه و محیط می‌توان از انرژی خورشیدی استفاده کرد.
وی با بیان اینکه مشهد به دلیل وجود مضجع شریف حضرت رضا (ع) باید مورد توجه ویژه مسئولان قرار گیرد، اظهار داشت: محبت امام رضا (ع) به زائران خود فوق تصور است.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بحث آب‌رسانی در کشور را با توجه به خشکسالی‌های پیاپی در سال‌های گذشته مبحثی بسیار مهم عنوان کرد و متذکر شد: در حال حاضر کیفیت تولید آب در کشور ایران نسبت به خیلی از نقاط دیگر جهان بالا بوده که این امر سبب رضایتمندی مردم در این زمینه شده است.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون باوجود تمام کمبودها و مشکلات در زمینه آب، کیفیت این مایع حیات در کشور در بالاترین سطح قرار دارد.
ثمره‌هاشمی این اقدام را به دلیل همت و کار شبانه‌روزی تمام مسئولان در این عرصه برشمرد و ادامه داد: باید در امر مصرف آب در کشور فرهنگ عمیق صورت پذیرد.

* مصرف مردم باید مدیریت شود نه اجابت
وی بیان داشت: در همین راستا به جای اجابت خواسته مردم در رابطه با تامین آب، باید مصرف آب آنان توسط مسئولان امر مدیریت شود.
مشاور وزیر نیرو و رئیس هیئت مدیره شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خاطرنشان کرد: صرفا اجابت نیاز مردم و ارائه هر مقدار آب برای آنان هم عقلانی و نه منطقی است.
وی با بیان اینکه شرایط ما شرایطی نیست که این اقدامات صورت پذیرد، یادآور شد: مقام معظم رهبری نیز در باب مصادیق جهاد اقتصادی یک از مهم‌ترین مسائل را صرفه جویی در مصرف آب دانستند.
ثمره‌هاشمی به بیانات اول سال رهبر فرزانه انقلاب در جوار بارگاه نورانی و منور رضوی اشاره کرد و ابراز داشت: ایشان از مصرف بیش از 90 درصدی آب در بخش کشاورزی ناراحت بوده و خواستار کاهش حداقل 10 درصد در این رابطه برای حل مشکل آب شدند.
وی تاکید کرد: در صورت ادامه پیدا کردن این روند، در آینده‌ای نه چندان دور با مشکلات بسیار جدی مواجه می‌شویم.
خبرگزاری فارس
۱۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۶:۴۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.