English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۲:۰۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

واگذاری تاسیسات تصفیه‌خانه‌ها‌ اولویت‌ مهم وزارت نیرو

واگذاری تاسیسات تصفیه‌خانه‌ها‌ اولویت‌ مهم وزارت نیرو
معاون وزیر نیرو در امور آبفا واگذاری تاسیسات تصفیه‌خانه‌ها را از ‌اولویت‌های مهم وزارت نیرو در سال جاری دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عطارزاده در جمع مدیران دستگاه‌های آب و فاضلاب استان مرکزی اظهار کرد: وزارت نیرو به دنبال این است با برون‌سپاری‌ بخشی از امور اجرایی، وظایف حاکمیتی و نظارتی خود را تقویت کرده و به صورت جدی به این بخش‌ها بپردازد که در این راستا در سال جاری واگذاری تاسیسات تصفیه‌خانه‌ها را دنبال می‌کند.
وی با بیان اینکه توسعه بهره‌وری آب و فاضلاب با استفاده از فناوریهای نوین نانو و مدیریت پساب‌ها برای مصارف کشاورزی و فضای سبز از دیگر موضوعات مورد توجه وزارت نیرو است، ادامه داد: امروز بخش قابل توجهی از آب در بخش کشاورزی هدر می‌رود.
معاون وزیر نیرو در امور آبفا ادامه داد: با توجه به کمبود آب، باید بهبود وضعیت آبیاری در حوزه کشاورزی و مصرف هدفمند به سرعت لحاظ شود که مدیریت پساب‌ها در این زمینه نقش مهمی را ایفا می‌کند.
نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس نیز با اشاره به اینکه مجلس امسال سه هزار میلیارد ریال اضافه از محل افزایش نرخ نفت به وزارت نیرو اختصاص داده است، گفت: اختصاص این میزان اعتبار می‌تواند وزارت نیرو را در پیشبرد اهداف مورد نظر یاری دهد.
عباس رجایی تاکید کرد: تعادل‌بخشی به آب‌های زیرزمینی از نیازهای جدی امروز کشور است که باید وزارت نیرو در این زمینه برنامه‌ریزی کند.
خبرگزاری فارس
۱۹ خرداد ۱۳۹۰ ۱۸:۲۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.