English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۱۲:۴۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نبود اقدام عملی برای نجات ارومیه

نبود اقدام عملی برای نجات ارومیه
معاون محیط های طبیعی سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: به جز بارور سازی ابرها، هیچ اقدام عملی برای نجات ارومیه انجام نشده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، دکتر محمد باقر صدوق، معاون محیط های طبیعی سازمان حفاظت از محیط زیست با اعلام این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر طرح نجات دریاچه ارومیه آماده شده است.
وی افزود: منتظر برگزاری جلسه برای اجرایی کردن طرح ها هستیم.
صدوق تعداد طرح های تدوین شده برای نجات ارومیه را 24 برنامه اعلام کرد.
وی در خصوص انتقال آب بین حوضه ای از سایر رودخانه ها به دریاچه ارومیه، گفت: از نظر کارشناسی انتقال آب بین حوزه ای را قبول ندارم.
معاون محیط های طبیعی سازمان حفاظت از محیط زیست در رابطه با تعداد سدهای موجود در حوضه آبخیز ارومیه، تصریح کرد: در حال حاضر 29 سد در حوضه دریاچه ارومیه مورد بهره برداری قرار می گیرد و 17 سد نیز در حال اجراست.
وی ادامه داد: حدود 17-16 سد نیز در حوضه آبخیز ارومیه در دست مطالعه است.
صدوق در پاسخ به سئوالی در خصوص لزوم توقف ساخت سدهای در دست مطالعه و در حال تکمیل در حوضه دریاچه ارومیه، اذعان داشت: سدهای حوضه آبخیز ارومیه بایستی حقآبه دریاچه را تامین کنند.
وی در پاسخ به این نکته که اگر سدها ساخته شود حق آبه دریاچه تامین نخواهد شد، گفت: تامین حق آبه به صراحت در طرح های ارزیابی سدها ذکر شده است.
معاون محیط های طبیعی سازمان حفاظت از محیط زیست اظهار داشت: ایران با سایر نقاط جهان شرایط متفاوتی دارد و به دلیل تبخیر بیش از حد در این کشور، سدسازی با اشکال مواجه است.
وی در تشریح سخن خود، افزود: سد 25 خرداد به دلیل وسعت زیاد و عمق کم، سطح تماس بیشتری با انرژی خورشیدی ایجاد کرده و در نتیجه تبخیر آب در آن افزایش یافته است.
صدوق تاکید کرد: بایستی در طرح های سدسازی حوضه آبخیز دریاچه ارومیه تجدید نظر شده و طرح ها با ارزیابی های دقیق اجرایی شوند.
خبرگزاری موج
۲۲ خرداد ۱۳۹۰ ۱۴:۵۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.