English
دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹, ۰۵:۴۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اجرای برنامه‌های هفته صرفه‌‌جویی در مصرف آب یکم تا هفتم تیر‌ماه

اجرای برنامه‌های هفته صرفه‌‌جویی در مصرف آب یکم تا هفتم تیر‌ماه
مدیر روابط‌ عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه هدفمندی یارانه‌ها مصرف آب برخی شهرها به خصوص تهران را 4 درصد کاهش داده برنامه های هفته صرفه‌جویی در مصرف آب که از یکم تا هفتم تیر‌ماه اجرا می‌شود را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، احد جاودانی افزود: مصرف آب در کشور بالاست و می‌توان گفت که ایران جزء کشورهای خشک و نیمه خشک است و اگر چه ایران منابع آب محدودی دارد اما مصرف روزانه آب در کشور دو برابر کشورهای پرآب است.
وی خاطر نشان کرد: این محدودیت منابع آبی باعث شده تا کارهای سخت‌افزاری مثل نصب آب شیرین‌کن‌ها در برخی شهرها، ترمیم کانال‌های آب و بازسازی‌های و اصلاح لوله‌کشی آب در بافت‌های فرسوده انجام شده تا از هدر رفت آب جلوگیری شود.
جاودانی تأکید کرد: برداشت ما این است که موضوع کم آبی در کشور باید برای مردم اطلاع‌رسانی شود تا بلکه یک تغییر نگاه نسبت به مصرف آب برای مردم ایجاد شود.
مدیر روابط‌ عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: باید بین مردم و دستگاه‌های اثرگذار و متولی آب برای رسیدن به یک رفتار معقول در مصرف آب مشارکت ایجاد شود.
وی ادامه داد: شرکت آبفای کشور به این نتیجه رسید که باید فرهنگ مصرف آب را برای رسیدن به مصرف بهینه آب اصلاح کند به همین دلیل در حوزه فرهنگی این موضوع را مخاطب‌شناسی کرد و برای خانه‌دارها، دانش‌آموزان و سایر گروه‌‌های جامعه اقدام به فرهنگ‌سازی کرد.
جاودانی اضافه کرد: در حوزه فرهنگی برگزاری و نام‌گذاری هفته صرفه‌جویی در مصرف آب در طول سال یکی از همین کارها بود که خوشبختانه طی سالهای گذشته موفقیت‌های خوبی را برای کشور به همراه داشته است.
به گفته وی، طبق روال سالهای گذشته یکم تا هفتم تیرماه به نام هفته صرفه‌‌جویی در مصرف آب نام‌گذاری شده است.

*عناوین روزهای هفته صرفه‌‌جویی در مصرف آب

عناوین روزهای هفته صرفه‌‌جویی در مصرف آب بدین شرح است:یکم تیرماه به نام آب، آگاهی و رسانه، دوم تیرماه آب، کالای اقتصادی و هدفمندی یارانه‌ها، سوم تیرماه آب، فرهنگ و آموزه‌های دینی، چهارم تیرماه آب و پاسخگویی به چالش‌های شهرنشینی، پنجم تیرماه آب، جهاد اقتصادی، توسعه ملی، ششم تیرماه آب، خانواده و مشارکت همگانی و هفتم تیرماه آب، محدودیت منابع، مصرف بهینه.
خبرگزاری فارس
۲۳ خرداد ۱۳۹۰ ۱۷:۲۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.