English
دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹, ۰۶:۱۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

کاهش نرخ ارز تا 24 ساعت آینده/ افزایش نرخ ارز به نفع تولید است!

کاهش نرخ ارز تا 24 ساعت آینده/ افزایش نرخ ارز به نفع تولید است!
رئیس کل بانک مرکزی گفت : تا 24 ساعت آینده شاهد آثار اقدامات ما برای کاهش نرخ ارز حتی تا پایین تر از قیمت قبلی ارز خواهید بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، محمود بهمنی در ارتباطی زنده با بخش خبری نیمروز شبکه یک سیما افزود : با توجه به اختلاف نرخ ارز توزیعی بانک مرکزی و بازار احساس شد حدود 140 تومان در هر دلار وارد جیب دلالان و واسطه ها می شود.

وی گفت : با پیش بینی و اعمال استراتژی مناسب از سوی بانک مرکزی ، تلاش کردیم این فاصله را کم کنیم و با توجه به افزایش قیمت نفت تا 120 دلار و نسبت به 81 و نیم دلاری که در بودجه دیدیم ، در مازاد ارزی مشکلی نخواهیم داشت.
 
رئیس کل بانک مرکزی با تأکید براینکه قطعا نرخ ارز را کنترل می کنیم ،‌ افزود : این اقدام را از امروز آغاز کرده ایم و در کوتاه مدت شاهد آثار آن خواهید بود و نرخ ارز فروکش خواهد کرد .
 
بهمنی همچنین با بیان اینکه مشکلی در تزریق ارز به بازار نداریم، ‌گفت : با اعلامی که امروز به همکاران کردیم ، باجه های فرودگاه ها نیز آماده هرگونه پرداخت ارزی به مسافران هستند تا فشار بازار کاسته شود.
 
وی افزود : ارز مورد نظر حواله ها و اعتبارات اسنادی را نیز بیش از آنچه باید باشد تأمین کرده ایم و مشکلی نخواهیم داشت .
رئیس کل بانک مرکزی همچنین اقتصاد ارزی بانک مرکزی را شناور مدیریت شده ذکر کرد و گفت : بازار را مدنظر داریم و کنترل می کنیم ،‌ اجازه نمی دهیم بازار کاذب ، نرخها را بالا ببرد.
 
بهمنی با بیان اینکه نقدینگی وارد شده به بازار به سمت طلا و ارز حرکت کرده و قیمت واقعی ارز ما به مراتب پایین تر از آنچه است که در بازار مشاهده می کنیم افزود: برای نقدینگی ، برنامه ریزی کرده ایم تا قیمت ارز را به کمتر از قیمت قبلی آن برسانیم.
 
وی همچنین افزایش قیمت ارز را به نفع تولیدکنندگان دانست و گفت : با بالا رفتن قیمت ارز، تولیدکنندگان سود بیشتری از صادرات تولیدات خود به دست می آورند.
 
رئیس کل بانک مرکزی با تأکید مجدد براینکه نرخ ارز را کاهش می دهیم، افزود : آقایانی که می گفتند نرخ ارز باید بالا برود هم اکنون مقاله می نویسند که باید این نرخ پایین بیاید و ما این نرخ را کاهش خواهیم داد، ان شاءالله آقایانی که دنبال منافع خود بودند حتما نصیبشان خواهد شد.
خبرگزاری مهر
۲۳ خرداد ۱۳۹۰ ۱۷:۳۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.