English
پنج شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹, ۱۷:۱۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رشد شاخص عملکرد صحیح سامانه های حفاظتی شبکه انتقال برق ایران

رشد شاخص عملکرد صحیح سامانه های حفاظتی شبکه انتقال برق ایران
صنعت برق کشور در شرایط موجود نه تنها با کنترل مناسب شرایط، روند صعودی پیوسته ای را در افزایش شاخص عملکرد سامانه های حفاظتی و قابلیت اطمینان شبکه به دست آورده است، بلکه با تدوین چشم اندازی فراتر درصدد رسیدن به سطوح بالاتری در استانداردهای جهانی است که این امر با استفاده از آخرین فناوری های پیشرفته محقق خواهد شد.
معاون برنامه ریزی و نظارت بر امنیت شبکه شرکت مدیریت شبکه برق ایران از افزایش صعودی شاخص عملکرد صحیح سامانه های حفاظتی شبکه انتقال برق ایران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، دکتر "داود فرخ زاد" استفاده از فناوری های نوین برای پایش پدیده های دینامیکی شبکه را از اقدام های شرکت مدیریت شبکه برق ایران به منظور دستیابی به سطح مطلوب قابلیت اطمینان سامانه های حفاظتی عنوان کرد. 
وی با بیان اینکه شاخص عملکرد صحیح سامانه های حفاظتی به طور پیوسته در فاصله سال های 85 تا 89 افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: شاخص عملکرد شبکه صحیح سامانه های حفاظتی شبکه انتقال برق ایران در سال 85 حدود 59 درصد بوده که در سال 88 به بیش از 76 درصد و در سال گذشته به 24/79 درصد رسیده است.
به گفته وی، روند بهبود شاخص عملکرد سامانه های حفاظتی در سال های اخیر به طور پیوسته افزایشی بوده که نشاندهنده موثر بودن روش های اتخاذ شده است.
فرخ زاد اضافه کرد: به منظور دستیابی به سطح مورد نظر در برنامه وزارت نیرو، اقدام هایی در 17 محور مشخص شده است که با همکاری شرکت های برق منطقه ای، این شاخص در سال های آینده به سطح مطلوب افزایش خواهد یافت.
وی در ادامه بیان کرد: صنعت برق کشور در شرایط موجود نه تنها با کنترل مناسب شرایط، روند صعودی پیوسته ای را در افزایش شاخص عملکرد سامانه های حفاظتی و قابلیت اطمینان شبکه به دست آورده است، بلکه با تدوین چشم اندازی فراتر درصدد رسیدن به سطوح بالاتری در استانداردهای جهانی است که این امر با استفاده از آخرین فناوری های پیشرفته محقق خواهد شد.
وی در پایان میزان جذب اعتبار طرح های مورد نیاز این بخش را محدود خواند و افزود: درصد جذب اعتبار این طرح ها حدود 36 درصد است و رشد شاخص مذکور در شرایطی صورت گرفته که با توجه به محدودیت های موجود، تنها امکان تامین حدود یک سوم از اعتبار مورد نیاز فراهم شده است.
سایت خبری وزارت نیرو
۲۴ خرداد ۱۳۹۰ ۱۴:۱۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.