English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۲۰:۳۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تا پایان امسال هر ماه یک سد به بهره برداری می رسد

تا پایان امسال هر ماه یک سد به بهره برداری می رسد
برنامه ریزی ما برای توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی طی سال جاری، ساخت 200 هزار هکتار بوده که یک حرکت جهادی است و در حالی انجام خواهد شد که طی سال های اجرای برنامه چهارم توسعه، متوسط سالانه ساخت شبکه ها در کشور، 54 هزار هکتار بوده است.
مشاور وزیر نیرو و سرپرست شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: تا پایان امسال، هر ماه یک سد در کشور به بهره برداری می رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا  به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "محمد حاج رسولیها" روز سه شنبه (امروز) در آیین تودیع و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، به تشریح فعالیت های اولویت دار بخش آب کشور در سال جهاد اقتصادی پرداخت و افزود: برنامه ریزی ما برای توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی طی سال جاری، ساخت 200 هزار هکتار بوده که یک حرکت جهادی است و در حالی انجام خواهد شد که طی سال های اجرای برنامه چهارم توسعه، متوسط سالانه ساخت شبکه ها در کشور، 54 هزار هکتار بوده است. 
وی تکمیل طرح های نیمه تمام را اولویت دیگر بخش آب در سال جاری اعلام کرد و گفت: متوسط ساخت سد در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سالی چهار تا پنج سد بوده است اما امسال متعهد شده ایم که ماهی یک سد را به بهره برداری برسانیم و از آغاز امسال تاکنون سدهای سنگ سیاه در استان کردستان، کمال صالح در استان مرکزی و کلان ملایر در استان همدان با حضور مسئولان عالی رتبه کشوری به بهره برداری رسیده است.
وی کنترل منابع آب به ویژه بهره برداری از منابع آب زیرزمینی را سومین برنامه بخش آب در سال جهاد اقتصادی برشمرد و گفت: برای این کار تاکنون اغلب از کنتورهای هوشمند بهره گرفته می شده که طی سه سال گذشته، شش هزار دستگاه کنتور نصب شده است.
حاج رسولیها ادامه داد: برنامه داریم که با تلاش تمام همکاران بخش آب در استان ها، امسال 20 هزار دستگاه کنتور هوشمند آب و برق را نصب کنیم.
مشاور وزیر نیرو و سرپرست شرکت مدیریت منابع آب ایران در ادامه گفت: آیین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف چاه های بدون پروانه نیز از سوی دولت ابلاغ شده و طی دو سال آینده، باید تکلیف 100 هزار حلقه چاه بدون پروانه معلوم شود.
وی سپس فروش اموال و دارایی ها را برنامه اولویت دار دیگر بخش آب کشور در سال جاری اعلام کرد و از آغاز اقدام های اجرایی این برنامه خبر داد.
وی سپس به بیان برخی از مسایل آب در استان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت و گفت: با توجه به وجود منابع ارزشمند آب در این استان، تقویت سرمایه گذاری در این بخش ضروری است.
سرپرست شرکت مدیریت منابع آب ایران سپس از افزایش 30 درصدی اعتبار بخش آب استان کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری خبر داد و گفت: از مجموع کل 11 طرح آبرسانی در سراسر کشور که امسال آغاز خواهند شد، یک طرح مربوط به این استان است.
وی سپس بر ضرورت تکمیل مطالعات طرح های توسعه منابع آب این استان به منظور اجرایی شدن آنها تأکید کرد.
مشاور وزیر نیرو در ادامه به انتصاب مدیر عامل جدید برای شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد پرداخت و گفت: اعتقاد دارم که مدیران استانی بخش آب باید دو ویژگی بومی بودن و وزارت نیرویی بودن را داشته باشند و در انتصاب ها، این دو ویژگی مورد نظر قرار خواهد گرفت.
وی سپس ضمن قدردانی از تلاش های مهندس "حبیب الله براتی" مدیر عامل پیشین شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، مهندس "آرش مصلح" را به عنوان رییس هیأت مدیره و مدیر عامل این شرکت و آقایان "روح الله جمال فرد" و "اسماعیل مقصودی" را نیز برای مدت دو سال به عنوان اعضای اصلی هیأت مدیره این شرکت منصوب کرد. 
در این آیین، مهندس آرش مصلح سرپرست پیشین و مدیر عامل جدید شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، گزارشی از عملکرد شرکت در دوران سرپرستی خود ارایه داد.
وی گفت: پایان طرح های نیمه تمام، مطالعات جامع منابع آب، اجرای طرح های تأمین آب، تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، تقویت کمیته های فنی، اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار، توجه به آمایش سرزمین، تحقق درآمدهای پیش بینی شده، توجه به مسایل زیست محیطی، افزایش تعاملات درون و برون سازمانی، رعایت نظام تخصیص، جلب مشارکت سرمایه گذاران خارجی و توجه به روابط عمومی، رسانه ها و ارتقای آگاهی های عمومی درباره آب، از جمله برنامه های مهمی است که در دستور کار شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
سایت خبری وزارت نیرو
۲۴ خرداد ۱۳۹۰ ۱۷:۲۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.