English
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۷:۳۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

استفاده مجدد از پساب در تأمین آب موردنیاز نیروگاه مفتح همدان

استفاده مجدد از پساب در تأمین آب موردنیاز نیروگاه مفتح همدان
با اجرای این پروژه، روزانه معادل 250 هزار لیتر در مصرف آب صرفه جویی می شود.
معاون هماهنگی برق باختر از اجرای طرح استفاده مجدد از پساب در تأمین آب موردنیاز نیروگاه مفتح همدان برای نخستین بار در سطح نیروگاه های کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "ناصر فرجی" گفت: راه اندازی سامانه تصفیه آب بلودان برج های خنک کن به روش اسمز معکوس، یکی از طرح های بزرگ شرکت برق منطقه ای باختر است که در راستای اصلاح الگوی مصرف و برای نخستین بار در سطح وزارت نیرو با هدف استفاده بهینه و حداکثری از آب مصرفی نیروگاه شهید مفتح همدان اجرا شد.
وی افزود: با توجه به اینکه آب مورد نیاز نیروگاه حرارتی شهید مفتح از منابع زیرزمینی اطراف نیروگاه تأمین می شود و به دلیل عدم بارندگی مناسب، تراز آب زیرزمینی افت کرده و به تبع آن میزان آب استحصالی نیز کاهش یافته است، لذا جهت استفاده از حداکثر پتانسیل های موجود طی بررسی های صورت گرفته، شرکت برق منطقه ای باختر بر آن شد تا با استفاده از تصفیه آب بلودان به روش اجرای سامانه اسمز معکوس بخشی از آب مورد نیاز نیروگاه شهید مفتح را تامین کند.
وی هزینه اجرای این پروژه را حدود 20 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با اجرای این پروژه، روزانه معادل 250 هزار لیتر در مصرف آب صرفه جویی می شود.
سایت خبری وزارت نیرو
۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۵۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.