English
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۱۴:۴۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مردم قم تا تکمیل نهایی طرح آبرسانی، صرفه جویی کنند

مردم قم تا تکمیل نهایی طرح آبرسانی، صرفه جویی کنند
نامجو گفت: با راه اندازی مرحله اول طرح آبرسانی به قم، 2500 لیتر در ثانیه آب از سرشاخه های دز به قم انتقال داده می شود که با افزایش صعودی مصرف از سوی مردم قم ،مخازن با افت فشار آب مواجه شد و برای اینکه با کمبود آب مواجه نشویم مجبور به استفاده از چاههای علی آباد و امکانات محلی شدیم که در مناطقی کمبود کیفیت احساس می شود.
وزیر نیرو گفت: اخیرا با توجه به راه اندازی مرحله اول طرح آبرسانی به قم و شیرین شدن کام مردم این شهر،مصرف آب شیرین به شدت افزایش یافته و در برخی مناطق آن مشکلاتی به لحاظ کیفیت ایجاد شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، نامجو تصریح کرد: با راه اندازی مرحله اول طرح آبرسانی به قم، 2500 لیتر در ثانیه آب از سرشاخه های دز به قم انتقال داده می شود که با افزایش صعودی مصرف از سوی مردم قم ،مخازن با افت فشار آب مواجه شد و برای اینکه با کمبود آب مواجه نشویم مجبور به استفاده از چاههای علی آباد و امکانات محلی شدیم که در مناطقی کمبود کیفیت احساس می شود.
وی خاطر نشان کرد: وزارت نیرو در این خصوص در حال برنامه ریزی است تا بتواند در خط دز- قمرود افزایش ظرفیت ایجاد کند و با رعایت الگوی مصرفی که مردم انجام می دهند بتواند چاههایی را که از سیستم قدیمی وارد مدار کرده، خارج کند.
وزیر نیرو یاد آور شد: ظرفیت آبرسانی در مرحله اول حداکثر 2500 لیتر در ثانیه است که با تکمیل مراحل بعدی از جمله حفر تونل به طول 1600 کیلومتر و پروژه آبرسانی به 10 شهر بزرگ واقع شده در مسیر دز- قمرود، حجم قابل ملاحظه ای از آب را انتقال دهیم که با تکمیل نهایی طرح تا سال 1404 مشکلی از بابت آب شیرین منطقه ایجاد نخواهد شد.
وی گفت: تا زمانی که 1600 کیلومتردیگر تونل انتقال آب حفر شود از مسیرهای جایگزین استفاده می شود.
پایگاه اطلاع رسانی دولت
۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۵۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.