English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۰:۱۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تدوین بسته حمایتی ویژه برای توزیع یارانه بین صنایع

تدوین بسته حمایتی ویژه برای توزیع یارانه بین صنایع
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به جلسه روز گذشته این کمیسیون با حضور سرپرست وزارت صنایع از تدوین بسته سیاستی حمایتی برای توزیع یارانه بین صنایع خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، بهمن محمدیاری اظهار داشت: جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس دیروز با حضور وزیر بازرگانی و سرپرست وزارت صنایع، سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسای اتاق‌های بازرگانی استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی، مرکزی، قزوین، تهران و خراسان رضوی، و در خصوص بررسی آثار اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در بخش صنعت و معدن برگزار شد.
وی گفت: در این جلسه هر یک از رؤسای اتاق‌های بازرگانی گزارشی از وضعیت صنعت و تاثیرات هدفمندی یارانه‌ها بر تولید و افزایش قیمت تمام شده ارائه کردند.
این نماینده مجلس در تشریح موارد مطرح شده از سوی رؤسای اتاق‌های بازرگانی گفت: افزایش هزینه‌های حمل ونقل، حذف ماده 103 قانون تامین اجتماعی، افزایش مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های ناشی از تحریم که هزینه واردات را افزایش داده و برخی دیگر از دلایل افزایش قیمت‌ها مطرح شد.
این نماینده مجلس با اشاره به اظهارات آنها افزود: از موارد دیگری که مطرح شده اجبار صنعتگران برای خرید ماشین‌آلات با قیمت بالاتر و کیفیت پایین‌ و کاهش قدرت رقابت در داخل و صادرات محصولات شده است.
محمدیاری گفت: دیگر مواردی که صنعتگران عنوان کردند؛ نداشتن استراتژی در بخش صنعت بود که موجب برزو مشکلاتی شده و همچنین با از دست دادن مزیت انرژی ارزان در کشور سرمایه‌گذاری در بخش تولید کاهش یافته است.
وی در خصوص پاسخ سرپرست وزارت صنایع به صنعتگران و تجار گفت: غضنفری اشاره کرد که دولت در سال گذشته 1350 میلیارد تومان برای حمایت از صنعت هزینه کرده و در سال جاری واحدهای تولیدی برای هزینه‌های اضافی حدود 5هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش خود را از دست خواهند داد که باید آن را به نحوی جبران کنند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: در این جلسه سرپرست وزارت صنایع در اظهارات خود از تدوین یک بسته سیاستی و حمایتی مشخص برای توزیع یارانه بین صنایع مختلف خبر داد.
وی افزود: بنده و برخی اعضا به دنبال زمان تدوین این بسته از وزارت صنایع هستیم و اینکه چرا وزارت صنایع باید از اجرای قانون عقب بماند.
محمد یاری ادامه داد: همچنین سرپرست وزارت صنایع حاکمیت فضای سیاسی بر اقتصاد کشور و افزایش جهانی قیمت نفت و مواد خام پتروشیمی را از دلایل افزایش هزینه‌ها در صنعت دانست.
این نماینده مجلس تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد؛ اتاق‌های بازرگانی و وزارت صنایع و معادن جمع بندی و پیشنهادات خود را در خصوص وضعیت موجود صنایع کشور به کمیسیون صنایع ارائه دهند تا جمع‌بندی مشخصی در این خصوص صورت پذیرد.
محمدیاری گفت: اعضای کمیسیون تاکید دارند که زمان‌بندی مشخصی را برای ارائه سیاست‌های اجرایی وزارت صنایع آماده کند تا بر اساس آن بتوان عملکرد وزارتخانه را ارزیابی کرد.
خبرگزاری فارس
۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۱۴:۲۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.