English
پنج شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۴۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ادغام وزارتخانه ها عجولانه نباشد/ بانکها توانایی گردش اقتصادی کشور را ندارند

ادغام وزارتخانه ها عجولانه نباشد/ بانکها توانایی گردش اقتصادی کشور را ندارند
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: در ادغام وزارتخانه ها نباید عجله کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، ارسلان فتحی پور افزود: ادغام وزارتخانه‌ها خصوصا در حوزه صنعت ، تجارت و بازرگانی  باید  با بهره گیری از  فعالان  و صاحبنظران، صنعتی، اقتصادی، بازرگانی و  سایر فعالان و کارشناسان ذیربط صورت گیرد.

این نماینده اصولگرای مجلس گفت: باید آمارهای تولید را واقعی کرده و تولیداتمان را با رعایت استانداردهای لازم رقابت پذیر با سایر محصولات کشورهای پیشرفته کنیم که راه نجات کشور تولید است، و تولید مناسب و متناسب با نیاز بازار منجر به اشتغال پایدار و افزایش تولید خواهد شد.

مطالبات مالی از بانکها طبقه بندی شود/ بانکها توانایی گردش چرخه اقتصادی کشور را ندارند

فتحی‌پور با اشاره به افزایش سرمایه بانک‌ها گفت: در خصوص افزایش  سرمایه بانک‌ها برخورد سیاسی می کنیم، وقتی بانک‌ها منابع ندارند چرخه اقتصادی چگونه می‌تواند حرکت کند هزینه انتقال پول امروز بیش از 15 درصد است که باید به آن هزینه‌های سیاسی هم اضافه شود لذا باید مطالبات مالی بانک‌ها را طبقه‌بندی کنیم.

وی با بیان اینکه باید با برنامه ریزی مناسب تنظیم بازار با واردات انجام شود، تاکید کرد: ما حق نداریم صادرات با ارزش افزوده پایین داشته باشیم زیرا اگر ارزش افزوده صادرات بالا باشد ایجاد اشتغال می‌کند.

بازار را با واردات تنظیم نکنید

وی همچنین گفت: این چه سیاستی است که با واردات بازار را تنظیم می‌کنیم، باید چهارچشمی تولید را بپاییم، و جلوی قاچاق را با کنترل مناسب بگیریم.

فتحی پور گفت: ما حق نداریم صادرات با ارزش افزوده پایین داشته باشیم زیرا اگر ارزش افزوده صادرات بالا باشد ایجاد اشتغال می‌کند.

وی همچنین وحدت و همدلی و تبعیت از فرامین مقام عظمای ولایت را موجب رشد و توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور ذکر کرد و افزود: همه باید حول محور ولایت در تحکیم اهداف والای نظام و انقلاب تلاش مضاعف کنیم.

خبرگزاری مهر
۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۱۴:۳۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.