English
دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹, ۱۳:۱۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

حجم سرمایه‌گذاری اقتصادی امسال باید 3 برابر شود

حجم سرمایه‌گذاری اقتصادی امسال باید 3 برابر شود
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر ضرورت حرکت جهادگونه در اقتصاد ایران، گفت: امسال حجم سرمایه گذاریهای اقتصادی باید سه برابر شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، محمود صلاحی امروز چهارشنبه در مراسم کلنگ زنی اولین مرکز تعطیلات، سرگرمی و خرید در مشهد مقدس با اشاره به نامگذاری سال 90 به عنوان سال جهاد اقتصادی، گفت: امسال با تاکید مقام معظم رهبری حرکت جهادگونه در اقتصاد در دستور کار تمامی مسئولان و برنامه‌ریزان قرار گرفته است که البته باید به این نکته توجه کرد که باید فعالیت متفاوتی در حیطه اقتصاد نسبت به سال‌های گذشته باید صورت گیرد.

استاندار خراسان رضوی افزود: جهاد دو مفهوم دارد که یک مفهوم آن جهاد در حیطه‌های دفاعی و مقابله با دشمن به وسیله امکانات وسیع است اما نوع دیگر جهاد، جهاد سازندگی است که مطابق فرمان امام خمینی (ره) باید به کمک نقاط کمتر توسعه یافته کشور رفته و فعالیت‌هایی همچون استفاده از انرژی‌های صلح آمیز هسته‌ای و کار بر روی سلول‌های بنیادین را انجام دهیم.

وی تصریح کرد:‌ همچنین در سال جهاد اقتصادی باید حجم سرمایه گذاری ها سه برابر شود که بر این اساس پروژه‌های متعددی از سوی دولت در بخش خصوصی برای اجرا در حیطه‌ای اقتصادی عملیاتی شود که یکی از نمونه‌های آن راه اندازی بزرگترین و مجهزترین مرکز تجارت و جذب گردشگری اسلامی است که در مشهد مقدس با سرمایه گذاری 1500 میلیارد تومان در 1500 متر مربع و یک میلیون متر مربع زیربنا از امروز عملیات اجرایی احداث را آغاز می‌کند.

به گفته صلاحی، مرکز تعطیلات، سرگرمی و خرید پدیده بزرگترین پروژه مرکز تفریحات و تجارت در خاورمیانه است که به نظر می‌رسد می‌‌تواند علاوه بر رونق بخشی به اقتصاد و فعالیت‌های تجاری جذب گردشگران اسلامی را نیز به بهترین شکل انجام دهد.

به گفته وی نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه‌ای از دنیا واقع شده که کلکسیونی از میراث‌های فرهنگی و تمدنی را در خود جای داده که به نظر می‌رسد راه اندازی مراکز تجاری، اقامتی، تفریحی و ورزشی در قالب چنین مجتمع بزرگی بتواند به جذب گردشگران و تجار از سراسر دنیا اقدام کند.

صلاحی از به کارگیری معماری اسلامی- ایرانی در ابنیه این مرکز بزرگ خبر داد و گفت: این مرکز می‌تواند الگویی برای منطقه باشد.

این مجموعه در متراژ 1500 متر مربع شامل 10 پروژه بزرگ مگامال با حضور انواع برندها و فروشگاه‌های برتر داخلی و خارجی تا 2 سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

خبرگزاری مهر
۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۱۴:۳۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.