English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۲۳:۲۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

لزوم بکارگیری روش های نوین در شرکت های آبفا

لزوم بکارگیری روش های نوین در شرکت های آبفا
قائم مقام وزیر نیرو بر لزوم بکارگیری سامانه های نوین و کارآمد در شرکت های آب و فاضلاب تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، علی ذبیحی روز چهارشنبه (امروز) در نشست مدیران پدافند غیرعامل شرکت های تابعه وزارت نیرو در محل آبفای استان یزد، اضافه کرد: سیاست شرکت های آبفا باید به سمت جایگزین کردن سامانه های ایمن سوق پیدا کند.
وی همچنین در این نشست از شرکت آبفای استان یزد به خاطر اجرای سامانه نوین گندزدایی در این استان قدردانی کرد.
همچنین در این نشست، معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آبفای کشور گفت: هم اکنون 58 درصد از آب آشامیدنی کشور توسط گاز کلر و مابقی توسط پرکلرین و آب ژاول گندزدایی می شوند.
حمیدرضا تشیعی افزود: در زمان حاضر در کشور تعداد 4442 ایستگاه کلرزن گازی وجود دارد.
وی اظهار داشت: وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در نظر دارد تا سامانه های نوین گندزدایی را با سامانه های کلرزن گازی جایگزین کند.
در این نشست، داود احمدی نژاد دبیر کمیته پدافند غیر عامل کشور، محمدرضا فلاح زاده استاندار یزد و جمعی دیگر از مسئولان استانی و کشوری حضور داشتند.
مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب استان یزد نیز در این نشست گفت: سامانه نوین گندزدایی برای نخستین بار در کشور و خاورمیانه، توسط شرکت آب و فاضلاب استان یزد در شهرهای یزد، اردکان و اشکذر نصب شده است.
ابراهیم علیدوست اضافه کرد: در سال جاری شهرهای ابرکوه، بافق، تفت، زارچ و میبد زیرپوشش سامانه نوین گندزدایی قرار خواهند گرفت و در سال 1391 سامانه های کلرزن گازی به طور کلی در این استان حذف خواهند شد.
وی خاطر نشان کرد: جهت اجرای این طرح در یزد هفت میلیارد و 500 میلیون ریال، در اشکذر یک میلیارد و 700 میلیون ریال و اردکان دو میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.
این نشست با هدف بررسی سامانه های نوین جهت حذف کلرزن های گازی در راستای پدافند غیر عامل و ایمن سازی تأسیسات آب و فاضلاب به مدت یک روز در آبفای استان یزد برگزار شد.
خبرگزاری موج
۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۱۸:۴۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.