English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۱۶:۰۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بلوکه شدن 50 میلیارد تومان درآمد آبفا توسط وزارت اقتصاد

بلوکه شدن 50 میلیارد تومان درآمد آبفا توسط وزارت اقتصاد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از بلوکه شدن 50 میلیارد تومان درآمد شرکت آبفا در خزانه‌داری کل کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، محمد پرورش در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود خزانه‌داری کشور بعد از هدفمند‌ی یارانه‌ها درآمد حاصل از فروش آب را با تأخیر به حساب شرکت‌های آبفا واریز می‌کند و این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی حتی در پرداخت حقوق کارمندان شده است افزود: در رابطه با حقوق کارمندان باید عرض شود که با تمام مشکلاتی که وجود دارد پرداخت حقوق و مزایای کارمندان در درجه اولویت اول قرار داشته است هر چند هنوز بحث خزانه‌داری کل کشور مرتفع نشده و ما را با مشکل مواجه کرده است.
وی ادامه داد: انتظار شرکت آبفا از دوستان خزانه‌داری کل کشور در وزارت اقتصاد این است که پول این شرکت را آزاد کند چرا که پولی که از بابت فروش آب وارد خزانه‌داری می‌شود به سختی از خزانه‌ خارج می‌شود.
پرورش گفت: در حال حاضر میزان مطالبات ما از خزانه‌داری کل کشور حدود 50 تا 60 میلیارد تومان است.
وی اضافه کرد: متوسط قیمت هر متر مکعب آب کارشناسی شده توسط شرکت آبفا 550 تومان بود اما در محاسبات ستاد هدفمندی این قیمت به 320 تومان بعد از اجرای هدفمندی یارانه‌ها کاهش یافت به همین دلیل ستاد هدفمندی می‌گوید که پولی که باید از بابت آب بها دریافت می‌شد 320 تومان باید می‌شد در حالیکه شرکت آبفا 280 تومان دریافت کرده است.
وی تأکید کرد: ما نیز با ارائه دلایل به خزانه‌داری کل کشور و ستاد هدفمندی یارانه‌ها به آنها گفتیم که اخذ 280 تومان به دلیل کاهش مصرف آب توسط مشترکان بوده است به همین دلیل همچنان این بحث بلوکه شدن درآمدها در خزانه‌داری کل کشور مسکوت مانده است.

*اجرای پروژه قمر بنی‌هاشم یا پروژه کمی و کیفی آب از دو ماه دیگر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از آغاز اجرای یک پروژه بزرگ به نام پروژه قمر بنی هاشم (پروژه کمی و کیفی آب تهران) از دو ماه دیگر خبر داد و گفت: پروژه کمی و کیفی آب تهران از این قرار است که تهران بعد از 40 سال نیازمند به سامانه آب بوده بنابراین قرار است در حدود 143 کیلومتر این پروژه احداث شود.
پرورش ادامه داد: این پروژه سامانه‌های آب تهران را از شرق به غرب متصل می‌کند و اگر چنانچه سامانه‌ای دچار مشکل شد می‌توان از طریق این سامانه آب را به سایر مناطق انتقال داد.
به گفته وی، اعتباری که برای این پروژه پیش‌بینی شده حدود 500 میلیارد تومان است تا پروژه در طول 3 سال تکمیل شود.
وی با بیان اینکه ما دیگر منتظر اعتبار نخواهیم ماند گفت: اجرای پروژه قمر بنی هاشم از 2 ماه دیگر آغاز می‌شود به طوریکه تمام مسوولان کشور در ارتباط با این پروژه متفق‌القول نظر مثبت دارند.

* هزینه فروش حق انشعاب آب و فاضلاب افزایش نمی‌یابد

پرورش در خصوص فروش انشعاب آب و فاضلاب گفت: در سال جاری 270 هزار مشترک آب و 300 هزار انشعاب فاضلاب به فروش خواهد رسید.
وی ادامه داد: قیمت حق انشعاب آب و فاضلاب در سال جاری همانند سال گذشته است و بعید است که در سال جاری این هزینه افزایش یابد.

*پروژه تله متری متری تهران تمام شد

پرورش در خصوص پروژه تله‌متری تهران گفت: پروژه تله‌متری تهران 5 یا 6 سال است که استارت آن خورده و دو ماه پیش تمام شده اما هنوز افتتاح رسمی نشده است.
وی ادامه داد: در این پروژه ما می‌توانیم تولید و توزیع آب را به خوبی مانیتورینگ کنیم.

* توزیع روزانه یک میلیارد متر مکعب آب در استان تهران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: روزانه در استان تهران یک میلیارد متر مکعب آب توزیع می‌شود در حالی که حدود یک میلیارد و 320 میلیون متر مکعب تولید آب انجام می‌شود.
وی ادامه داد: اعتقاد ما این است که با توجه به اینکه بیشتر واحدهای مسکونی تهران آپارتمان هستند می‌توانیم این یک میلیارد متر مکعب را بازچرخانی کرده و حدود 750 میلیون متر مکعب آب را مجددا به چرخه مصرف بازگردانیم.
پرورش گفت: این عدد 750 میلیون متر مکعب معادل 2.5 برابر سد کرج است.
وی اضافه کرد: پس باید برای اجرای فاضلاب تهران با دید مثبت نگاه کرد چرا که ما معتقد هستیم این پروژه بیشتر از 5 سال کار ندارد و می‌توان پرونده آن را در طول 5 سال بست.
وی تأکید کرد: اگر همه اعتبارات دولتی و نگاه‌ها ملی و مثبت باشد پروژه فاضلاب تهران در طول 5 سال دیگر به اتمام می‌رسد.
وی تصریح کرد: برای پروژه فاضلاب تهران حدود 4 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و مطمئناً این 4 هزار میلیارد تومان را نیز انتظار نیست که به ما بدهند اما می‌توان با روشهای مختلف و مدل‌های اقتصادی که در شرکت آبفای استان تهران تعریف شده هزینه‌های پروژه را تامین کرد.

* آب تهران مشکل ندارد

پرورش با بیان اینکه در مورد کیفیت آب تهران هیچ اظهار نظری نمی‌کند گفت: هر گونه اظهار نظر در مورد کیفیت آب تهران موجب این می‌شود که یک هفته برای بحث آب تهران جریان درست شود.
وی ادامه داد: ما آمادگی این را داریم که هر گونه آزمایشی را از آب تهران بگیرند اما به قاطعیت می‌گویم که کیفیت آب برخی از نقاط تهران بهتر از آب بسته‌بندی است.
به گفته وی، 71 درصد آب تهران از آب سطحی تأمین می‌شود و در بهترین تصفیه‌خانه مورد پایش قرار می‌گیرد.
وی تأکید کرد: آب تهران هیچ مشکلی ندارد و با کیفیت است.

*چهار دیواری اختیاری

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر تغییر مدام مدیران و یا سرپرستان روابط‌عمومی شرکت آب و فاضلاب استان تهران که در چند ماه گذشته چند سرپرست عوض شده و امروز نیز شاهد یک مدیر روابط‌عمومی جدید در نشست خبری هستیم گفت: در خصوص تغییر مدیران و یا سرپرستان روابط‌عمومی بایدعرض کنم که چهاردیواری اختیاری است.
وی ادامه داد: از این پس سعی می‌کنیم با خبرنگاران در خصوص جابجایی‌ها و تغییرات هماهنگ باشیم.
پرورش اظهار داشت: طی چند ماه گذشته دو سرپرست را به دلایلی و بنا به مشغله کاری تغییر دادیم و چند روزیست که یک مدیر روابط‌عمومی جدید را انتخاب کردیم.
خبرگزاری فارس
۲۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۳:۵۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.