English
یکشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۸, ۰۷:۰۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بهره‌برداری از نیروگاه اتمی بوشهر تا پایان سال ۹۰

بهره‌برداری از نیروگاه اتمی بوشهر تا پایان سال ۹۰
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که اجرای طرح راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر پس از توقف ماه‌های اخیر این طرح بر اساس برنامه‌ پیش رفته است، گفت: به احتمال فراوان، نیروگاه اتمی بوشهر تا پایان سال جهاد اقتصادی به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خانه ملت، حسین امیری‌خامکانی با بیان این که اعضای کمیته بررسی وضعیت نیروگاه اتمی بوشهر، روز گذشته (یکشنبه ۲۹ خرداد) از این نیروگاه بازدید کردند، تصریح کرد: اجرای طرح راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر پس از توقف ماه‌های اخیر این طرح بر اساس برنامه‌ پیش رفته است و احتمال فراوان این نیروگاه تا پایان سال جاری بهره‌برداری می‌شود.
نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی با بیان این که راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر از پیش از پیروزی انقلاب مطرح بوده است، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و کندی اجرای پروژه در زمانی که شرکت‌های آلمانی این طرح را اجرا می‌کردند، از علت‌های اصلی طولانی شدن زمان ساخت این نیروگاه است.
وی با بیان این که نیروگاه اتمی بوشهر هم اکنون به ۱۰ تا ۱۲ درصد از توانایی خود برای تولید برق رسیده است، اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها توانایی این نیروگاه اوایل مرداد سال جاری به ۴۰ درصد می‌رسد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: با توجه به این که نیروگاه بوشهر یک نیروگاه اتمی است، طرح راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر باید بر اساس برنامه‌ و قدم به قدم پیش برود.
خانه ملت
۳۰ خرداد ۱۳۹۰ ۱۳:۵۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.