English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۱۰:۳۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

زیان ده بودن شرکت های آب تا زمان رسیدن قیمت آب به قیمت واقعی

زیان ده بودن شرکت های آب تا زمان رسیدن قیمت آب به قیمت واقعی
مشاور وزیر نیرو در حاشیه همایش G-WADI در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به سوالات از زیان ده بودن تمامی شرکت های آب به دلیل پایین بودن قیمت آب نسبت به قیمت واقعی آن خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، محمد حاج رسولی ها، مشاور وزیر نیرو در حاشیه همایش G-WADI در جمع خبرنگاران با بیان این که سیاست های کلی اصل 44 در برنامه های بلند مدت است نه در برنامه های کوتاه مدت، اظهار داشت: تقریبا تمامی شرکت های ما شرکت های زیان ده هستند و تنها شرکت‏هایی که از منابع برقابی می توانند استفاده کنند، از قبال آن اندکی سود دارند.
وی افزود: تا وقتی که قیمت آب به قیمت واقعی خود نرسد، مشکل سود دهی شرکت‏های آب قابل حل نخواهد بود.
حاج رسولی ها در خصوص آب گیری سد گتوند و مشکلات احتمالی مطرح شده با تاکید بر این که این مباحث را باید از همکاران در شرکت آب نیرو که مجری طرح هستند پیگیری کرد، اذعان داشت: در جلساتی در حضور مقام عالی وزارت مباحث آب گیری سد گتوند بررسی شده و تمام نقطه نظرات فنی مطرح شد.
مشاور وزیر نیرو تصریح کرد: در بررسی های انجام شده، همکاران ما در شرکت آب نیروی ایران که مجری طرح و مشاور طرح هستند، هیچ نگرانی در قبال آب گیری از سد نداشته اند.
وی افزود: تمهیدات کافی در ارتباط با مقابله با پدیده های احتمالی چه به لحاظ سازه ای و چه به لحاط مدیریت منابع آب انجام شده است.
حاج رسولی ها خاطر نشان کرد: خوشبختانه چون سد گتوند پایین ترین سد در حوزه کارون است، یکی از بحث هایی که می توان خیلی کمک کند، مدیریت بحث آبگیری است و آب گیری از آن قابل تنظیم است که این موضوع اندک نگرانی ای که وجود دارد را کاهش می دهد.
خبرگزاری موج
۳۰ خرداد ۱۳۹۰ ۱۴:۲۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.