English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۱۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بحران آب اساسی ترین چالش جهان است

بحران آب اساسی ترین چالش جهان است
آسیا یکی از مناطقی است که آب به شکل جدی تری با بحران مواجه شده است.
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو ایران از بحران آب به عنوان اساسی ترین چالش جهان نام برد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، دکتر "محمدرضا سعیدآبادی" امروز (دوشنبه) در آیین گشایش کارگاه آثار تغییر اقلیم بر مدیریت منابع آب در تهران، گفت: امروزه عواملی چون تغییر اقلیم و گرم شدن کره زمین به همراه رویکرد غیرپایدار بشر چون جنگل زدایی، بیابان زایی، رشد جمعیتی، آلودگی شهری و کشاورزی و افزایش گازهای گلخانه ای موجب افزایش نگرانی نسبت به بحران آب و مدیریت منابع آبی در جهان شده است.
سعیدآبادی با بیان اینکه آب یک کالای راهبردی در جهان محسوب می شود، افزود: این چالش در مناطق خشک و نیمه خشک جهان بیشتر احساس می شود.
وی با بیان اینکه زمان زیادی از شبکه جهانی اطلاعات توسعه و آب     (G-WADI) در آسیا نمی گذرد، گفت: در این مدت موفقیت های بسیاری به دست آمده است اما برای دستیابی به اهداف آن باید برنامه ریزی و تلاش بیشتری صورت گیرد.
وی آگاهی بخشی، آموزش، تبادل تجربه، ارزیابی و بررسی و تحقیقات بیشتر را در این زمینه خواستار شد و تصریح کرد: آسیا یکی از مناطقی است که آب به شکل جدی تری با بحران مواجه شده است.
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو ایران با بیان اینکه کمیته ملی آب شناسی این کمیسیون از بخش های کارشناسی است که مسئولیت اصلی ارزیابی برنامه های جهانی حوزه آب در ایران را به عهده دارد، خاطرنشان کرد: این کمیته می تواند با حضور موثر خود در زمینه برنامه های G-WADI آسیایی در دستیابی به اهداف این شبکه در ایران کمک شایانی کند.
وی آموزش برای همه، توسعه پایدار و اهداف هزاره، آموزش و آگاهی بخشی را از اهداف مشترک G-WADI و یونسکو ذکر کرد و گفت: رویکرد توسعه پایدار به مصرف آب و مدیریت منابع آب می تواند از جمله نکات مورد نظر G-WADI آسیایی باشد.
سایت خبری وزارت نیرو
۳۰ خرداد ۱۳۹۰ ۲۰:۳۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.