English
چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸, ۰۳:۴۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

صرفه‌جویی 30 تا 90 درصدی برق با استفاده از کلیدهای هوشمند

صرفه‌جویی 30 تا 90 درصدی برق با استفاده از کلیدهای هوشمند
با استفاده از این فناوری، روشنایی مورد نیاز به طور هوشمند هنگام حضور فرد در محیط و فقط در همان محدوده فیزیکی که مورد نیاز فرد است، تامین می‌شود.
محدود بودن انرژی‌های فسیلی از یک سو و آلایندگی ناشی از مصرف این انرژی‌ها بر محیط زیست سبب شده است تا دانش صرفه‌جویی و بهینه‌سازی مصرف انرژی جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد امروز جهان داشته باشد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، در واقع با افزایش هزینه‌های تولید انرژی و محدودتر شدن منابع، نقش حفظ و کاهش مصرف انرژی تولید شده بسیار پررنگتر شده است.
از سوی دیگر، تولید انرژی همواره با تولید آلودگی‌های زیست محیطی همراه است بنابراین مصرف بیشتر به معنای تولید بیشتر انرژی و تخریب بیشتر محیط زیست است.
این مسایل سبب شده است که دانش امروزی به سمت تولید محصولات کم مصرف گام بردارد؛ موضوعی که مهندسان و محققان کشورمان نیز به این موضوع واقف بوده و با توجه به اقدام های انجام شده در کشورهای پیشرفته، فعالیت خود را برای ساخت وسایل کم مصرف بیشتر کرده‌اند.
در این رابطه یک شرکت ایرانی بعد از پنج سال فعالیت پژوهشی، موفق به تولید و بومی‌سازی 50 درصدی کلیدهای هوشمند برق شده که نتیجه استفاده از آنها صرفه‌جویی 30 تا 90 درصدی در مصرف برق است.
این کلیدهای هوشمند که مورد تایید سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) نیز قرار گرفته، به دلیل جدید بودن در انتظار اخذ برچسب انرژی A است.
با استفاده از این فناوری، روشنایی مورد نیاز به طور هوشمند هنگام حضور فرد در محیط و فقط در همان محدوده فیزیکی که مورد نیاز فرد است، تامین می‌شود.
همچنین زمان تداوم روشنایی نیز می‌تواند با توجه به نیاز کاربر تعیین شود.
به طور کلی این فناوری هر وسیله برقی را که روشن شدن آن به حضور فیزیکی شخص در مکان خاصی بستگی دارد، پوشش می‌دهد؛ مانند هواکش‌های سرویس بهداشتی اماکن عمومی و خصوصی، اعلام ورود افراد، تامین روشنایی بهنگام اتاق خواب و نظایر آن که بنا به نیاز و ابتکار کاربر می‌توان این فناوری را تعریف کرد.
از نمونه‌های این فناوری، سامانه تامین هوشمند روشنایی راه‌پله‌ها، راهرو، انباری، پارکینگ‌ها و ... است که صرفه‌جویی قابل ملاحظه در مصرف برق، سهولت در تامین روشنایی و روشن ماندن با توجه به حضور شخص، عدم انتقال آلودگی و افزایش امنیت از جمله ویژگی‌های آن است.
سایت خبری وزارت نیرو
۲۸ تیر ۱۳۹۰ ۱۵:۵۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.