English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۰۸:۲۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان زنجان: 68 درصد برق استان در بخش‌های تولیدی به مصرف می‌رسد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان زنجان:
68 درصد برق استان در بخش‌های تولیدی به مصرف می‌رسد
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان زنجان گفت: بیش از 68 درصد انرژی برق استان در بخش تولید که از ارزش‌افزوده بالایی برخوردار است، به مصرف می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، ناصر اسکندری، با بیان این مطلب، اظهار کرد: حوزه عملیاتی برق منطقه‌ای زنجان شامل استان‌های زنجان و قزوین می‌شود که 50 درصد مصارف انرژی برق در این حوزه منطقه‌ای، مرتبط با صنعت است و بیش از 18 درصد آن در بخش کشاورزی خلاصه می‌شود.

وی افزود: این آمار مصرف انرژی در حوزه‌های مهم صنعتی و کشاورزی، مسئولیت این شرکت را بیش از پیش سنگین‌تر می‌کند، از این رو سعی بر ایجاد یک شبکه مطمئن و پایدار در حوزه برق استان هستیم و اقدامات مناسبی نیز در این راستا انجام داده‌ایم.

این مقام مسئول در خصوص مهم‌ترین اقدامات این شرکت، گفت: مهم‌ترین اقدامات شرکت برق منطقه‌ای استان زنجان، تغییر ارتباطات و تیپولوژی شبکه اتصال است که با برنامه‌ریزی‌های مفید کارشناسان به شکل مناسبی انجام شده و همچنین بخشی از آن در حال انجام است که این امر در تقویت ارتقاء‌ کیفی کار در حوزه برق بسیار مؤثر خواهد بود.

اسکندری با اشاره به برخورداری استان از پست 400 کیلوولتی، یادآور شد: چندین سال در سطح استان، فقط یک پست برق 400 کیلوولتی وجود داشت که در راستای تغییر ارتباطات و تیپولوژی شبکه اتصال 4 پست دیگر به ظرفیت 400 کیلوولت در حوزه عملیاتی قرار دارد.

وی ادامه داد: یکی از این پست‌ها در سال‌جاری به مرحله اجرا درآمده است و سه پست دیگر نیز در مراحل عملیاتی و بهره‌برداری در فازهای مختلف قرار دارند که امیدواریم در کمترین زمان به مرحله بهره‌برداری رسیده و شاهد ارتقاء وضعیت در این حوزه باشیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان زنجان با بیان این‌که در سال 90 برنامه‌های مهمی در زمینه‌های مختلف هدف‌گذاری شده است، افزود: توسعه هوشمند شبکه‌های برق برای انطباق نیازهای موجود از جمله مهم‌ترین اولویت‌های کاری این شرکت می‌باشد که در سال‌جاری با جدیت پیگیری خواهد شد.

اسکندری، یادآوری شد: توسعه نیروگاه‌های منطقه از دیگر برنامه‌های مهم حوزه برق در سطح استان است. نیروگاه‌های برق زنجان می‌توانند در توسعه صنعتی و تولیدی استان نقش بسیار مهمی ایفا کنند.

وی ضمن تأکید بر بهره‌مندی از توان سرمایه‌گذای بخش خصوصی، گفت: یکی از برنامه‌های مهم در سال 90 ورود بخش غیردولتی برای سرمایه‌گذاری در حوزه برق استان است که این سیاست از ابلاغیه‌های مهم در سطح کشور است و باید نسبت به آن اهتمام جدی صورت گیرد.

این مقام مسئول، خاطرنشان کرد: نیروگاه‌های CHP در سطح استان که از نیروگاه‌هایی با گستره کوچک محسوب می‌شوند، قابلیت واگذاری و سرمایه‌گذای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را دارد که می‌توان از قابلیت‌های بخش غیردولتی نیز در این زمینه استفاده کرد.

ایسنا
۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۱۸:۱۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.