English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۲۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

برای نخستین باردرکشور طرح برقرسانی تک سیم در خرم‌آباد بهره‌برداری شد

برای نخستین باردرکشور طرح برقرسانی تک سیم در خرم‌آباد بهره‌برداری شد

همزمان با دومین روز از هفته دولت، برای نخستین باردرکشور طرح برقرسانی تک سیمه روزشنبه در روستای برآفتاب خرم‌آباد به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل برق منظقه‌ای باخترگفت: برق این روستا بااستفاده از سیستم تک فاز به عنوان یک پروژه‌ابتکاری از سوی کارکنان شرکت توزیع برق لرستان نصب شده است.

"محمدحسین متولی زاده" سهولت در اجرا و کاهش ‪ ۵۰‬درصدی هزینه اجرای طرح های برقرسانی به این شیوه را از مزایای اجرای آن دانست.

وی افزود: اجرای این طرح به عنوان یک قدم مثبت وازدستاوردهای مهم محسوب می‌شود و بااستفاده آن در روستاهای دورافتاده با تعداد خانوار کمتر می‌توان خدمات مناسبی به ساکنان روستاها ارایه کرد.

متولی زاده اظهارداشت: این طرح در روستای برآفتاب که هشت خانوار جمعیت دارد بااعتبار ‪ ۳۵۰‬میلیون ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.

استاد دانشگاه صنعتی شریف و مشاور طرح یادشده نیز گفت: روش تولید انرژی الکتریکی به صورت سه فاز یا تک فاز دو سیمه می‌باشد امااین طرح به صورت سیستم یک سیمه با ترانس ایزوله جایگزین روشهای گذشته شده است.

دکتر"هاشم اورعی" افزود: این روش تنها مختص مراکز دورافتاده و کم مصرف می‌باشد و در شهرهای بزرگ جایگزین نمی‌شود.

وی اظهار داشت: امسال برای نخستین بار درایران کارکنان شرکت توزیع برق نسبت به اجرای آن اقدام کردند وبااستفاده از این روش می‌توان بین ‪ ۵۰‬تا ‪۶۶‬ درصد هزینه‌های اقتصادی را کاهش داد. ک/‪۲‬

ایرنا
۴ شهریور ۱۳۸۶ ۱۱:۲۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.