English
شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹, ۱۷:۴۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

می خواهید چاق شوید؟ با ازدواج کنید یا طلاق بگیرید!

سایت24نوشت: نتایج تحقیق یک موسسه آمریکایی حاکی از آن است که ازدواج و طلاق، می تواند موجب افزایش وزن افراد شود.

به گزارش بی بی سی،احتمال افزایش وزن در زنان پس از ازدواج اندکی بیش از مردان است. این افزایش در مواردی به اندازه ای است که سلامت فرد را با خطر مواجه می کند

انجمن جامعه شناسی آمریکا در مطالعه ای که بر روی ده هزار و ۷۱ نفر از داوطلبان انجام داد، به این نتیجه رسید که احتمال افزایش وزن افراد، تا دو سال پس از آغاز یا پایان زندگی مشترک با یک سیر جهشی مواجه است.بر اساس این تحقیق زنانی که تازه ازدواج می کنند بیشتر با خطر افزایش وزن روبرو هستند.

محققان دانشگاه اوهایو که در این تحقیق شرکت داشته اند می گویند در برخی موارد این افزایش وزن می تواند سلامتی فرد را با خطر جدی مواجه کند.

در این تحقیق تغییرات در نسبت قد به وزن (شاخص توده بدنی) در داوطلبان بین سال های ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۸ میلادی و ارتباط این شاخص با وضعیت تاهل آنها مورد بررسی قرار گرفت.

محققان نسبت قد به وزن افرادی را که تازه ازدواج کرده و یا طلاق گرفته بودند، با افراد مجرد و یا کسانی که بیش از دو سال از ازوداج آنها می گذشت مقایسه کردند.

احتمال افزایش وزن به میزان کم، در زنانی که تازه ازدواج کرده اند تا ۳۳ درصد افزایش می یابد. در عین حال خطر افزایش وزن به مقادیر زیاد، در چنین افرادی تا ۴۸ درصد بالا می رود.

در زنانی که تازه از همسران خود جدا شده اند، ۲۲ درصد احتمال افزایش وزن به میزان اندک مشاهده شده است.

احتمال افزایش وزن به میزان کم در مردانی که تازه ازدواج کرده اند تا ۲۸ درصد افزایش می یابد. اما احتمال چنین مساله ای در مردان پس از طلاق، ۲۱ درصد است.

محققان در این مطالعه چنین نتیجه گیری کرده اند که تمامی تغییرات در وضعیت تاهل افراد، می تواند موجب تغییرات ناگهانی هرچند اندک، در وزن این افراد شود.

سایت24
۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۲۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.