English
یکشنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹, ۰۲:۱۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آیا استقلال و پرسپولیس محروم می شوند؟

تنها شش روز به پایان مهلت سازمان لیگ برتر و ضرب‌الاجل کنفدراسیون فوتبال آسیا باقی مانده است. با این حال از راهروهای وزارت نوپای ورزش و جوانان خبر می‌رسد که به احتمال زیاد طی روزهای آینده اسامی اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس معرفی خواهند شد؛ البته طبق اساسنامه تا زمانی که هیئت مدیره جدید تشکیل نشود ، هیئت مدیره ای که در ثبت شرکتها به ثبت رسیده تا اعلام و معرفی هیئت مدیره جدید به عنوان اعضای هیئت مدیره شناخته می شوند .
روز پنج‌شنبه سازمان لیگ برتر فوتبال اعلام کرد اگر باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس تا یازدهم شهریورماه، هیات مدیره خود را انتخاب و اسامی‌ آنها را اعلام نکنند، علاوه بر این که دیگر نمی‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند، ممکن است باعث کاهش سهمیه ایران در این رقابت‌ها شوند. اکنون تنها شش روز به پایان مهلت کنفدراسیون فوتبال آسیا باقی مانده است...

بر اساس اطلاعات رسیده کمیته اجرای لیگ قهرمانان کنفدراسیون فوتبال آسیا طی نامه‌ای فوری به سازمان لیگ فدراسیون فوتبال اعلام کرده چنانچه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تا 11 شهریور ماه برابر با 2 سپتامبر اسامی روسای مجامع، اعضای هیات مدیره و مدیران عامل خود را به این کمیته معرفی نکنند از نظر کمیته اجرایی لیگ قهرمانان این دو باشگاه شرایط لازم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را از دست خواهند داد که این اتفاق با حذف اتوماتیک وار استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان همراه خواهد شد.

البته طبق اساسنامه تا زمانی که هیئت مدیره جدید تشکیل نشود ، هیئت مدیره ای که در ثبت شرکتها به ثبت رسیده تا اعلام و معرفی هیئت مدیره جدید به عنوان اعضای این شرکت شناخته می شوند .

در ضمن با توجه به این که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس طبق قانون از این پس باید خصوصی شوند طبق اصل 44 رئیس مجمع هر یک از دو باشگاه فوق باید از طرف وزارت اقتصاد تعیین و مشخص شود .

در تیم استقلال نام آقایان امیدوار رضایی ، علی فتح الاه زاده و منصور پورحیدری به عنوان اعضای هیئت مدیره در ثبت شرکتها به ثبت رسیده است .

از انتخاب و اعلام اسامی اعضای هیئت مدیره دو باشگاه بزرگ ایرانی خبری نیست و اگر شرایط به همین شکل ادامه پیدا کند، فوتبال ایران در چند روز آینده با مسئله‌ای جدی روبه‌رو خواهد شد و آن زمان شاید دیگر پشیمانی و افسوس سودی نداشته باشد. شنبه دوم بهمن‌ماه سال گذشته مجید فرخزادی، مشاور وقت رئیس سازمان تربیت بدنی از نهایی شدن فهرست اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال و پرسپولیس خبر داد و گفت اسامی پس از جام ملت‌های آسیا به رسانه‌ها اعلام خواهد شد. فرخزادی گفته بود اعضای هیات مدیره دو باشگاه پنج‌نفر خواهند بود و از یک پیشکسوت، یک اقتصاددان و یک فعال اقتصادی تشکیل می شود .

امروز پنجم شهریورماه 1390 است و تنها شش روز به پایان مهلت سازمان لیگ برتر و ضرب‌الاجل کنفدراسیون فوتبال آسیا باقی مانده است. با این حال از راهروهای وزارت نوپای ورزش و جوانان خبر می‌رسد که به احتمال زیاد طی روزهای آینده اسامی اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس معرفی خواهند شد؛ هر چند هنوز دراین‌باره هیچ خبر موثقی منتشر نشده است. کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش از این ثابت کرده مقابل چنین اهمال‌کاری هایی کوتاه نمی‌آید و حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا به‌دلیل دیر ارسال شدن مدارک که پنج سال پیش اتفاق افتاد نمونه‌ای از نقره داغ شدن فوتبال ایران به دلیل بی‌توجهی به قوانین بین المللی است.
تابناک
۵ شهریور ۱۳۹۰ ۱۳:۰۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.