English
یکشنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹, ۰۲:۲۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

چای سیاه از رشد سرطان جلوگیری می کند

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان به مناسبت روز داروسازی، بر استفاده از داروهای گیاهی تاکید کرد و گفت: نوشیدن یک فنجان چای سیاه در روز موجب کوچک شدن واز بین رفتن سلول های سرطانی می شود و می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند.
به گزارش پخش اخبار چند رسانه ای واحد مرکزی خبر،"حسن تامینی لیچایی" در گفت وگو با خانه ملت، چای سیاه را عامل جلوگیری از رشد سرطان دانست و گفت: مدتهاست که تصور می شود چای باعث پائین آمدن خطر بروز سرطان معده، کولون (بخشی از رودۀ بزرگ)، و سرطان پستان می شود؛ البته چنین ارتباطی هنوز ثابت نشده اما امروز مطالعات آزمایشگاهی مشخص کرده که چای سیاه می تواند باعث جلوگیری از رشد سرطان شود.

وی افزود:  محققان دانشگاه روتگرز نشان دادند که ترکیبی بنامTF-۲ در چای سیاه باعث می شود سلولهای سرطان کولورکتوم (قسمتی از روده) دست به "خودکشی” بزنند ضمن اینکه این ترکیب تأثیری روی سلولهای سالم ندارد.

نماینده مردم رشت عنوان کرد: چای سیاه که پراستفاده ترین چای در دنیای غرب است، در واقع همان چای سبز است که برگهایش را بیشتر خشک می کنند، و این کار باعث می شود طعم و رنگ آن تغییر کند. از آنجائی که چای سیاه را به میزان بیشتری تخمیر و اکسیده می کنند، برگ آن هم تیره می شود و آن عطر معروف خود را می گیرد. به محض اینکه طعم و عطر چای به میزان لازم ارتقاء پیدا کرد، فرایند اکسیداسیون را متوقف می کنند. پس از آن برگها را در اندازه های مختلف خرد میک نند و دسته بندی هم طبق اندازۀ آنها صورت میگ یرد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان چای سبز یا سیاه را مملو از آنتی اکسیدان ها دانست و گفت: چای می تواند با مولکول های مضری که در بدن جمع می شوند، مبارزه نند و آنها را از بین ببرد.

وی ادامه داد:  نوشیدن دو فنجان چای به اندازه مصرف پنج وعده سبزیجات و یا دو عدد سیب، آنتی اکسیدان در بدن آزاد می کند و به پیشگیری از ابتلا به سرطان نیز کمک کند.

تامینی در باره مطالعات به عمل امده در این باره افزود: در مطالعه اول محققان آمریکایی مولفه ‘تی فلاوین –۲‘ (theaflavin-۲)  را که تنها در چای سیاه یافت می شود و مولفه ‘اولونگ’ (oolong) را درچای چینی مورد تجزیه و تحلیل قراردادند؛ در مطالعه دوم محققان هندی تاثیر پلی فنول ها را در چای سیاه و سبز در ابتلا به سرطان سینه در موش های مونث بررسی کردند؛  در این مطالعه دیده شد که هر دو چای به اندازه قابل توجهی شمار تومورهای سینه را به ترتیب ۷۷درصد و ۹۲درصد کاهش می دهند و رشد این تومورها را نیز کم می کنند
واحد مرکزی خبر
۵ شهریور ۱۳۹۰ ۲۲:۵۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.