English
شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹, ۱۷:۳۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

چه کسی استعداد «مستر بین» را کشف کرد؟ + عکس

برای اولین بار رادنی اتکینسن، برادر بزرگتر روآن اتکینسن یا همان «مستر بین» معروف استعداد طنز او را کشف کرد.

به گزارش خبرآنلاین، موفقیت عظیم در شبکه‌های تلویزیونی سراسر دنیا، جوایز مختلف و دو فیلم سینمایی و یک سریال کارتونی نشان می‌دهد «مستر بین» یکی از موفق‌ترین شخصیت‌های دنیای کمدی است.

تا امروز همه این موفقیت را حاصل همکاری روآن اتکینسن و ریچارد کرتیس، نویسنده متن‌های «مستر بین» می​دانستند اما رادنی اتکینسن، برادر بزرگتر روآن در گفت‌وگویی اعلام کرده که او برای اولین بار پتانسیل‌های برادرش را کشف می‌کند.

رادنی گفت: «سال‌ها زحمت کشیدم تا روآن شخصیت بین را جدی گرفت، مردی که روی نیمکت پارک غذا می‌خورد و پتانسل تبدیل شدن به یک شخصیت جهانی را داشت.»

او افزود: «اوایل دهه 1970 بود و من آن موقع به عنوان استاد به دانشجویان دانشگاه ماینز در آلمان کمدی بریتانیا را درس می‌دادم. آن زمان به نظرم رسید که استفاده از کمدی بی‌کلام می تواند شیوه کمک آموزشی خوبی برای دانشجویان باشد. آنها باید برای نمایش کمدی نقد می‌نوشتند و اجرای بی‌کلام نیاز آنها به دانش زبان انگلیسی را رفع می‌کرد. نتیجه این کار یک موفقیت بزرگ در آموزش بود.»

برادر بزرگ «مستر بین» در ادامه گفت: «سرشت جهانی کمدی بی‌کلام و جذابیت جهانی آن امری مسلم بوده و هست و روآن همان سال‌ها چنین شخصیتی خلق کرده بود.» اما روآن اتکینسن چندان به شخصیت مخلوق خود اعتماد نداشت. رادنی درمورد پتانسیل‌های این شخصیت بارها با او صحبت می‌کند اما پاسخ روآن «غرولندهای زیرلبی» معروف مستر بین بود.


رادنی اتکینسن، برادر بزرگ مستر بین

در هر حال به نظر می‌رسد صحبت‌های برادر بزرگتر روی روآن تاثیر می‌گذارد، اولین قسمت سریال «مستر بین» سال 1990 پخش شد و پخش آن تا سال 1995 ادامه داشت و هرقسمت آن را 18 میلیون نفر تماشا می‌کردند.

رادنی اتکینسن که استاد دانشگاه است و مقالات گسترده‌ای در زمینه اقتصاد و سیاست منتشر کرده متولد 1948 است و روآن پنج سال از او کوچک‌تر است. او در خاتمه گفت: «نمی‌دانم نتیجه نصایح من بود یا تصمیم خود روآن اما بالاخره این شخصیت را جدی گرفت. در هر حال او که تشکری از من نکرد!»

 
خبرآنلاین
۸ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۴۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.