English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۸:۳۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سلیمی: عدم تخصیص یارانه تولید فعالیت واحدهای صنعتی را متوقف می‌کند

سلیمی: عدم تخصیص یارانه تولید فعالیت واحدهای صنعتی را متوقف می‌کند
عضو هیئت مدیره انجمن مدیران صنایع با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص تزریق ناکافی منابع مالی به بخش صنعت با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها گفت: تأکید ایشان بر لزوم حمایت از بخش تولید، تذکر بسیار مهم و به جایی بود زیرا اگر این بخش توسعه یابد، اشتغال‌زایی نیز با رشد همراه خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، حسین سلیمی اظهار داشت: قرار بود 30 درصد درآمد حاصل از هدفمندی به بخش تولید اختصاص یابد که رقم ناچیزی از این هدف محقق شد.
وی افزود: در مرحله اول اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها در بخش صنعت فقط تعدادی وام با بهره 4 درصد جهت پرداخت مابه‌التفاوت قیمت انرژی به برخی صنایع داده شد که البته برخی واحدها نیز از این تسهیلات بی‌بهره ماندند.
سلیمی با تأکید بر لزوم تخصیص سهم 30 درصدی بخش صنعت از درآمد هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: به جز وام خط اعتباری انرژی تعداد کمی تسهیلات جهت بهینه‌سازی واحدهای صنعتی و تغییرات ساختاری برای کاهش مصرف گاز و برق به برخی واحدها اعطا شد که ناکافی است. 
وی با بیان اینکه پیش‌بینی انجام شده برای اختصاص منابع مالی به واحدهای تولیدی همزمان با هدفمندی یارانه ها محقق نشده است، افزود: باید بودجه لازم در این مورد تأمین شود تا فعالیت واحدهای صنعتی متوقف نشود.
وی ادامه داد: تأکید مقام معظم رهبری بر لزوم حمایت از بخش تولید، تذکر بسیار مهم و به جایی بود زیرا اگر بخش صنعت، توسعه یابد تولید ناخالص داخلی بهبود می‌یابد و اشتغال‌زایی نیز با رشد همراه خواهد بود. 
عضو هیئت مدیره انجمن مدیران صنایع با اشاره به صدور مصوبه مربوط به تخصیص 20 درصد از درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها به بخش صنعت در بهمن سال قبل، گفت: با گذشت حدود 8 ماه از صدور این مصوبه هنوز اتفاق قابل قبولی رخ نداده و واحدهای صنعتی از مشکلات خود در زمینه هدفمندی یارانه‌ها گله‌مندند.
وی ادامه داد: در اتاق بازرگانی در حال جمع‌آوری اطلاعات در زمینه تخصیص یارانه بخش صنعت و مشکلات واحدهای تولیدی هستیم تا مشخص شود وضعیت این بخش به چه صورت است.
سلیمی ادامه داد: برخی از واحدها مشکلات و چگونگی وضعیت خود را اعلام کرده‌اند و برخی دیگر نیز در حال تهیه گزارش مربوطه هستند تا ما نیز این مسئله را با حضور نمایندگان دولت و مجلس در کمیسیون‌های تخصصی اتاق بازرگانی پیگیری کنیم.
خبرگزاری فارس - کد خبر 13900608000484
۸ شهریور ۱۳۹۰ ۱۷:۳۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.