English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۰۰:۱۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

حضور مپنا در نوزدهمین کنگره و نمایشگاه جهانی نفت و گاز در اسپانیا

حضور مپنا در نوزدهمین کنگره و نمایشگاه جهانی نفت و گاز در اسپانیا
نوزدهمین کنگره و نمایشگاه جهانی نفت و گاز که دوشنبه دهم تیرماه 1387 (30 ژوئن 2008) با حضور شمار زیادی از مقامات، مدیران ارشد،‌ صاحب‌نظران و کارشناسان و اصحاب رسانه از کشورهای مختلف دنیا در محل دائمی نمایشگاههای بین‌المللی مادرید (Feria de Madrid) افتتاح شد، روز پنجشنبه 13 تیرماه (3 ژوئیه) به کار خود پایان داد.
این کنگره و نمایشگاه جانبی آن، به بزرگترین رویداد نفت و گاز جهان تعبیر می‌شود و حضور جمع کثیری از افراد و شخصیتهای برجسته و نیز شرکتهای مطرح و طراز اول صنعت نفت و گاز دنیا در آن مؤید این موضوع است. از جمله این افراد می‌توان به پادشاه، نخست وزیر و چهار وزیر از وزرای کابینه اسپانیا در کسوت اعضای کمیته افتخاری کنگره، وزرای نفت و انرژی کشورهای مختلف از جمله ایران به همراه معاونین آنها و نیز مدیران عامل و رؤسای شرکتهای فعال این صنعت از سراسر دنیا اشاره نمود. همچنین شرکتهای معظم بین‌المللی نظیر ExxonMobil، bp، CHEVRON، ‍Conoco Philips، REPSOL، CEPSA، galp، TOTAL، Eni، PETROBRAS،‌ Saudi Aramco، Qatar Petroleum، BUREAU VERITAS، Deloitte، Ernst & Young، GAZPROM، SIEMENS، Gaz de France، CNPC، Weatherford و نیز شرکت ملی نفت ایران در نمایشگاه جانبی کنگره حضور داشتند.
گروه مپنا، در جهت همپایی با تحولات حوزه انرژی در سطح بین‌المللی و ارتقاء جایگاه خود در صنعت نفت و گاز در قامت یکی از شرکتهای معتبر داخلی و منطقه‌ای، حضور چشمگیری در این رویداد داشت و تنها شرکت ایرانی بود که در سالن شرکتهای غیردولتی غرفه داشت. نمایندگان گروه از بخش نفت و گاز، معاونت توسعه تجاری و مدیریت روابط عمومی به سرپرستی آقای مهندس معیر در طول روزهای برگزاری پذیرای بازدیدکنندگان بوده و به معرفی مپنا و جایگاه آن در حوزه‌های فعالیت گروه پرداختند که در این راستا مذاکرات متعددی میان اعضای هیأت و مراجعین صورت گرفت.
همچنین جلسات و سخنرانی‌های انجام شده در این کنگره به دلیل اهمیت مسائل مطروحه در آنها که از سوی مقامات و صاحب‌نظران متعددی طرح و ارائه شدند، از اهمیت کم نظیری برخوردار بود. در میان مباحث مطروحه در این جلسات می توان به برخی موارد زیر اشاره نمود:
·   سخنرانی وزیر نفت ایران در بخش Ministry Session کنگره با حضور آقایان مهندس کسایی زاده مدیر عامل محترم شرکت ملی گاز، مهندس نعمت زاده مدیرعامل محترم شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، دکتر غنیمی‌فرد مدیر محترم امور بین‌المللی وزارت نفت و اعلام حضور مپنا در نمایشگاه و کنگره به نامبردگان محترم و دعوت از ایشان جهت بازدید از غرفه مپنا. مدیران مذکور در این رویداد ضمن ارائه توضیحاتی در مورد پروژه‌های جدید توسعه پالایشگاههای نفت و گاز، خطوط لوله نفت و گاز، LNG و ... در ایران و برنامه‌ریزی‌های انجام پذیرفته در طرحهای توسعه پنجم و چشم‌انداز آن تا سال 2025 از سرمایه‌گذاران خارجی و شرکتهای بین‌المللی جهت حضور در پروژه‌های مذکور دعوت نمودند. کل سرمایه‌گذاری در طرحهای مذکور تا 10 سال آتی حدوداً 140 میلیارد دلار خواهد بود که حداقل پنجاه درصد آن از طریق سرمایه‌گذاری خارجی و بقیه از صندوق ارزی کشور با در نظر داشتن افزایش قیمت نفت تامین خواهد گردید.
·   سمینار «امنیت و تقاضای جهانی انرژی» ارائه گردیده توسط مدیران عامل شرکتهای بین المللی نفتی TOTAL، شرکت ملی نفت چین (CNOOC)، الجزایر و روسیه و شرکت آلمانی GEA . اشاره سخنرانان به نرخ رشد 25 درصدی تقاضای گاز ، 15 درصدی تقاضای نفت ، 17 درصدی انرژی در کشورهای عضو 0ECD با نرخ رشد 18 درصدی جمعیت و همچنین تاثیر مصرف بالای انرژی در کشورهای هند و چین در افزایش قیمت جهای نفت و تا کید بر نیاز به سرمایه گذاری و اجرای پروژه های بزرگ صنعت نفت و گاز ( بالا دستی و پایین دستی ) و مصرف بهینه انرژی
·   سمینار علمی «تکنولوژیهای تبدیل به سوخت مایع» (GTL Technologies) با ارائه دو مقاله از شرکتهای SASOL و SHELL در زمینه دلایل استفاده از تکنولوژی GTL جهت تولید گازوئیل، مزایای محیط زیستی و امور مربوط به بازاریابی شایان ذکر است از روز دوم استقبال گسترده بازدیدکنندگان از غرفه مپنا به عنوان شرکت ایرانی معتبر و ابراز شگفتی ایشان از دستاوردها و توانمندیهای گروه بسیار مشهود بود.
مپنا
۳۰ تیر ۱۳۸۷ ۰۸:۱۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.