English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۴۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پیشرفت 53 درصدی اجرای نخستین نیروگاه زمین گرمایی خاورمیانه

پیشرفت 53 درصدی اجرای نخستین نیروگاه زمین گرمایی خاورمیانه
این نیروگاه 55 مگاواتی با پیش بینی 13 چاه در 15 کیلومتری جنوب شهرستان مشکین شهر در ارتفاع دو هزار و 800 متری دامنه سبلان قرار دارد.
نخستین نیروگاه زمین گرمایی خاورمیانه که هم اکنون در شهرستان مشگین شهر استان اردبیل در حال اجراست، 53 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "مجید نامجو" وزیر نیرو عصر دیروز (چهارشنبه) در ادامه بازدید از طرح های صنعت آب و برق استان اردبیل، از نیروگاه زمین گرمایی شهرستان مشکین شهر بازدید کرد. 
این نیروگاه 55 مگاواتی با پیش بینی 13 چاه در 15 کیلومتری جنوب شهرستان مشکین شهر در ارتفاع دو هزار و 800 متری دامنه سبلان قرار دارد.
عملیات اجرایی نیروگاه زمین گرمایی مشکین شهر از سال 78 آغاز شده است و افزون بر تولید برق، در ساخت استخر پرورش ماهی و نگهداری از گلخانه ها و تامین آب گرم منازل مفید خواهد بود.
همچنین در این نیروگاه آب از طریق لوله به زیر زمین تزریق شده و با گرمای 250 تا 500 درجه، آب به بخار تبدیل شده و این بخار به سطح زمین باز می گردد و باعث گردش توربین بخار می شود.
این نیروگاه در منطقه گردشگری سبلان قرار دارد و افزون بر حفظ محیط زیست منطقه به افزایش ظرفیت های گردشگری استان کمک خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، در انتهای بازدید وزیر نیرو از نیروگاه زمین گرمایی مشکین شهر، مشاور و پیمانکار طرح توضیحاتی را در زمینه ویژگی های  پروژه و روند اجرای آن ارایه داد.
براساس اعلام مسئولان سازمان انرژی های نو ایران (سانا)، عملیات اجرایی نیروگاه زمین گرمایی مشکین شهر هم اکنون 53 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
در زمان حاضر بخش حفاری این نیروگاه 100 درصد و بخش نیروگاه آن با قرار گرفتن در مرحله برگزاری مناقصه پنج درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
سایت خبری وزارت نیرو - کد خبر 30597
۲۴ شهریور ۱۳۹۰ ۱۸:۱۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.