English
یکشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۸, ۰۹:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

درواری: دستمزد دو نرخی به نفع کارگر است؛ پرداخت عیدی بر اساس تورم

درواری: دستمزد دو نرخی به نفع کارگر است؛ پرداخت عیدی بر اساس تورم
نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار گفت: دو نرخی شدن دستمزد برای کارگران قرارداد موقت و دایم عامل فشاری برای بدنه کارفرمایی خواهد بود تا دیگر به سمت قرارداد موقت نروند و این قانون به نفع کارگر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، حمزه درواری در خصوص پیش‌نویس اصلاح قانون کار، اظهار داشت: مباحث ارایه شده از سوی دولت در حد یک پیش‌نویس است و هیچ یک از موارد قطعی نیست.
وی ادامه داد: اطاله وقت از سوی نمایندگان کارگری برای بررسی پیش‌نویس قابل قبول و رضایت‌بخش نیست.
این فعال کارفرمایی با بیان اینکه نزدیک به 45 روز از شروع جلسات اصلاح قانون کار می‌گذرد، بیان داشت: برخی مواد از پیش‌نویس وقت گیر است و نیاز به بررسی و کار کارشناسی دارد.
به گفته این عضو شورای عالی کار، مباحث مربوط به دستمزد، قرارداد‌های کار و تشکل‌ها از مهمترین مباحث است که نیاز به وقت بیشتری دارد و مهلت خواهی 5 هفته‌ای کارگران برای بررسی تمام پیش نویس جالب نیست.
درواری با مثبت ارزیابی کردن پیش‌نویس ارایه شده توسط دولت تصریح کرد: این نظرات جای بحث و بررسی دارد و باید با تفاهم و همفکری مشکل حل شود.
این فعال کارفرمایی در خصوص تغییرات اعمال شده برای تعیین حداقل دستمزد در پیش‌نویس ارایه شده خاطرنشان کرد: با تغییرات اعمال شده در خصوص دستمزد موافق هستم چون در گذشته ابهاماتی در این راستا وجود داشت اما در حال حاضر مسائل بازتر شده است.
وی ادامه داد: تعیین دستمزد براساس معیشت خانوار با درصد تورم در جامعه متفاوت است و اکنون با افزوده شدن شرایط اقتصادی و دیگر موارد، دست اعضای شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد باز شده است.
به گفته درواری شاخص‌های تعیین شده کمکی برای تعیین حداقل دستمزد است و نمی‌تواند تعیین کننده معیشت خانوار کارگری باشد.
این عضو شورای عالی کار در پاسخ به این سوال که در بسیاری از کارگاه‌ها حداقل دستمزد از سوی کارفرمایان رعایت نمی‌شود، یادآور شد: تعیین حداقل دستمزد و صیانت از آن دو مقوله متفاوت است و برای صیانت از آن باید در قانون کار موادی پیش‌بینی و راهکار آن دیده شود تا راه سوء استفاده کارفرما گرفته شود.
درواری با اشاره به آمادگی بدنه کارفرمایی برای حل مشکل قرار‌داد‌های سفید امضا و صیانت از حداقل دستمزد، اظهار داشت: تعیین یک حساب بانکی برای واریز دستمزد و ملاک قرار گرفتن آن برای مراجع ذی‌صلاح می‌تواند مانع تخلفات فعلی شود.
این کارفرما در پاسخ به این سوال که منظور از عنوان "شرایط اقتصادی" برای تعیین حداقل دستمزد شفاف نیست، گفت: قانون یک خط کلی را ترسیم می‌کند و این بند در ماده پیشنهادی شفاف است و هر جایی قانونی وجود داشته باشد امکان تفسیر آن وجود دارد.
به گفته این فعال کارفرمایی، لحاظ شدن شرایط اقتصادی در تعیین حداقل مزد به هیچ عنوان به معنای تعدیل حداقل مزد نیست و برداشت کارگران نادرست است.
وی افزود: منظور از شرایط اقتصادی کشور کاملا شفاف و گویا است و مقصود از آن منطوق است و مفهوم نیست و نمی‌توان برداشت از قانون کرد.
درواری تاکید کرد: تحلیل شرایط با نمایندگانی است که در شورای عالی کار حضور دارند و اعضا «با توجه» به این شرایط مندرج تصمیم می‌گیرند و «الزام» ندارد.
این فعال کارفرمایی در خصوص تبصره 2 ماده پیش‌نویس تعیین حداقل دستمزد مبنی بر دو نرخی شدن دستمزد برای کارگران قرارداد موقت و دایم، تصریح کرد: فکر می‌کنم تشکیلات کارگری باید از این تبصره استقبال کنند و عامل فشاری برای بدنه کارفرمایی خواهد بود تا دیگر به سمت قرارداد موقت نروند و این قانون به نفع کارگر است.
به گفته این عضو شورای عالی کار، در گذشته برخی کارفرمایان برای فرار از قرارداد دائم از قرارداد موقت استفاده می‌کردند و اکنون این استدلال وجود دارد که کارفرما به دنبال تعریف شغل پایدار برای کارگر باشد.
درواری با بیان اینکه قرارداد دائم با استخدام دائم متفاوت است، گفت: کارفرمایی که به دنبال قرارداد موقت است باید هزینه بیشتری بدهد و کارگر نیز با عقد قرارداد دایم دغدغه کمتری دارد و از رفاه بیشتری برخوردار است و باید فرقی با کارگر قرارداد موقت بکند.
این فعال کارفرمایی در خصوص تعیین عیدی کارگران در پیش‌نویس دولت، بیان داشت: تعیین عیدی باید بر اساس تورم، شرایط اقتصادی و بندهای موجود در پیش‌نویس لحاظ شود.
وی در پاسخ به این سوال که تعیین عیدی توسط شورای به معنای تعدیل و کاهش عیدی است، یادآور شد: در ظرفیت شورای عالی کار است که به صورت منصفانه دستمزد و عیدی تعیین کند و اگر وضعیت اقتصادی کشور در سالی مطلوب باشد تعیین حداقل‌ها نیز باید طبق آن باشد.
وی با رد شایعات وارده در خصوص تعیین عیدی کارگران بر اساس عیدی کارمندان دولت را تحلیلی نادرست خواند و افزود: شورایی که می‌تواند حداقل دستمزد کارگران را تعیین کند پس می‌تواند عیدی را نیز تعیین کند.
این عضو شورای عالی کار با رد اینکه پیش‌نویس اصلاح قانون کار به نفع کارفرمایان است، اظهار داشت: روح حاکم بر پیش‌نویس تا مقداری به نفع تولید است و کارفرمایان نیز انتقاداتی دارند که باید موانع تولید و راه‌های سوءاستفاده از کارگر برداشته شود.
خبرگزاری فارس - کد خبر 13900626000662
۲۶ شهریور ۱۳۹۰ ۱۷:۳۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.