English
شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹, ۱۷:۲۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پرتقال فروش دست از سر فوتبال بر نمی دارد!؟

پس از علنی شدن خبر شکایت باشگاه السد از سپاهان، مسئولان این باشگاه طی نشست‌های ویژه به بررسی این مشکل بزرگ پرداخته و با بررسی قوانین موجود سعی در پیدا کردن یک راه‌ نجات برای جلوگیری از شکست 3 بر صفر در این بازی کردند ! به هر حال سپاهان چهارشنبه 6 مهر در حالی به مصاف السد قطر در دوحه می رود که احتمالا در بازی رفت 3 بر صفر بازنده اعلام می شود ! البته باید منتظر اگرها باشیم، اگرهایی که فقط مختص فوتبال ماست و تقریبا به آن عادت کردیم !؟ وقتی همه چیز سر جای خودش نباشد و پیشکسوتان این حرفه خانه نشین شوند ، رخ دادن چنین اتفاقاتی چندان دور از ذهن نیست ...
پس از حذف عجیب تیم فوتبال امید ایران از گردونه مسابقات فوتبال انتخابی المپیک 2012 لندن به دلیل استفاده از یک بازیکن محروم (کمال کامیابی نیا)، باشگاه سپاهان در اقدامی مشابه از بازیکنی استفاده کرد که در مرحله گروهی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا دواخطاره بوده است !

تیم فوتبال سپاهان ایران در دیدار رفت از مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر السد قطر به پیروزی رسید اما دقایقی پس از اتمام این بازی مسئولان باشگاه قطری به نمایندگان AFC به دلیل استفاده سپاهان از یک بازیکن دو اخطاره شکایت کردند.

بر اساس گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، این دروازه بان در فصل 2011 لیگ قهرمانان آسیا که دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی آن چهارشنبه شب به اتمام رسید در بازی رفت مقابل الاتحاد عربستان و هر دو دیدار رفت و برگشت مقابل الوحده امارات برای سرخپوشان به میدان رفته بود.

این دروازه بان باتجربه براساس آنچه در آرشیو سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا درج شده در دیدار رفت مقابل الاتحاد عربستان در دقیقه 47 از داور مسابقه کارت زرد گرفت و در دقیقه 66 دیدار برگشت مقابل الوحده امارات که آخرین بازی پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بود نیز دومین کارت زرد خود را دریافت کرده است.

 پس از علنی شدن خبر شکایت باشگاه السد از سپاهان، مسئولان این باشگاه طی نشست‌های ویژه به بررسی این مشکل بزرگ پرداخته و با بررسی قوانین موجود سعی در پیدا کردن یک راه‌ نجات برای جلوگیری از شکست 3 بر صفر در این بازی کردند.

از سویی ناظر بوتانی این دیدار هم در نشست هماهنگی پیش از بازی اعلام کرده مسئولیت محرومیت بازیکنان برعهده خود باشگاه‌هاست. رحمان احمدی که یکی از مقصران این اتفاق است، می‌گوید: «پس از آنکه در فصل نقل و انتقالات باشگاهم را عوض کردم و به سپاهان آمدم فراموش کردم جریان دو اخطاره بودنم را به سرپرست و مسئولان سپاهان بگویم.»

مجید بصیرت هم که سال‌ها به عنوان سرپرست باشگاه سپاهان فعالیت کرده یکی دیگر از مقصران این اتفاق است ولی او فعلا سکوت اختیار کرده و در مورد این اتفاق صحبت نمی‌کند. در شرایط فعلی مدیرعامل باشگاه سپاهان با تاکید بر اینکه مسئولان این باشگاه تمام تلاش خود را برای جلوگیری از باخت 3 بر صفر این تیم انجام می‌دهند، می‌گوید: «سپاهان هنوز برنده این دیدار است اما در غیر این صورت و اعلام رای به سود تیم قطری، ما یکی از بهترین وکیل‌ها را در فیفا داریم و با استفاده از این وکیل مجرب و مدارکی که داریم، پاسخ تمام سوالات را داده و از حق باشگاه دفاع می‌کنیم.»

تفسیرهای متناقض درباره اخطارهای رحمان احمدی     
 
(رحمان احمدی)    در بند "آ " ماده 69 مقررات لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا، بازیکنی که اخطار دوم را در مرحله قبلی گرفته است، این اخطارها را به همراه خود دارد

رییس هیات فوتبال استان اصفهان گفت: در مورد محرومیت رحمان احمدی، باید منتظر رای کنفدراسیون فوتبال آسیا باشیم اما شواهد همه چیز را به نفع تیم السد قطر نشان می دهد.

علی اکبر ابرقویی نژاد توضیح داد: در بند "آ " ماده 69 مقررات لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا، بازیکنی که اخطار دوم را در مرحله قبلی گرفته است، این اخطارها را به همراه خود دارد.

وی گفت: در بند دوم ماده 37 آیین نام انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا، بازیکنی که این اخطارها را به همراه خود آورده است، در نخستین بازی مرحله بعدی محروم می شود.

رییس هیات فوتبال استان اصفهان اضافه کرد: احمدی همراه با تیم پرسپولیس تهران در بازی اول گروهی مرحله نخست، در دقیقه 47 دیدار با الاتحاد عربستان اخطار گرفت و در بازی ششم مرحله مقدماتی مقابل الوحده امارات در دقیقه 66، اخطار دوم را دریافت کرد.

وی اظهار داشت: محرومیت احمدی، فردی است و به نظرم مسوولان روابط بین الملل فدراسیون فوتبال و سرپرست تیم فوتبال باشگاه سپاهان اصفهان نسبت به این موضوع بی توجهی کردند و باید پاسخگو باشند.

ابرقویی نژاد گفت: هیچ یک از ناظران مسابقه ها موظف نیستند جزییات تیم ها را برای مسوولان آنها توضیح دهند و این موضوع فقط به سرپرست تیم مربوط می شود.

این در شرایطی است که مسوولان باشگاه سپاهان اصفهان اعلام کردند، ناظر اعزامی کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش از شروع مسابقه، بازی رحمان احمدی را بلامانع اعلام کرده و فهرست تیم فوتبال سپاهان را نیز تایید کرده است.

ابرقویی نژاد با اشاره به اینکه "بصیرت" چندین سال است به عنوان سرپرست، مسوولیت تیم فوتبال سپاهان اصفهان را در لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا برعهده دارد، افزود: او به کار خود اشراف دارد اما مشکل بوجود آمده برای تیم سپاهان با مسوولیت بصیرت، بسیار تعجب برانگیز است.

رییس هیات فوتبال استان اصفهان با اشاره به اینکه چند ماه قبل مشکل مشابهی برای تیم فوتبال امید ایران در رقابت های مقدماتی بازی های المپیک بوجود آمد، اظهار داشت: امور بین الملل فدراسیون فوتبال و مدیر اجرایی تیم فوتبال سپاهان باید برای مشخص شدن وضعیت دو اخطاره بودن تمامی بازیکنان خود از کنفدراسیون فوتبال استعلام می کردند .

از سوی دیگر برخی کارشناسان معتقدند طبق قوانین در مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان کارت ها بخشیده می شود. رحمان احمدی در مرحله مقدماتی عضو پرسپولیس بود و طبیعتا نباید در یک شانزدهم بازی می کرد. او در این مرحله بازی نکرده، پس محرومیتش را سپری کرده است. احمدی سپس به سپاهان پیوسته و با این تیم در یک هشتم بازی کرده است. پس به احتمال زیاد نتیجه همانی خواهد شد که در زمین بازی به دست آمده است . با اینکه احمدی پیش از یک هشتم با سپاهان قرارداد بسته ولی طبیعتا یک شانزدهم را از دست داده بود. در این مرحله هم که حضور نداشته.

گفتنی ست چندی پیش تیم فوتبال امید کشورمان با تحمل شکست در دیدار مقابل عراق، از راهیابی به مرحله سوم مسابقات فوتبال انتخابی المپیک بازماند تا حسرت حضور فوتبال ایران در بازی‌های المپیک چهل ساله شود. ماجرای سه بر صفر باختن تیم ملی در مسابقه رفت با عراق این است که تیم ملی در مسابقه رفت ـ که یک بر صفر عراق را در خاک این کشور شکست داد ـ نباید از کمال کامیابی‌نیا استفاده می‌کرد.

 از این افتضاح تر نمی شد. تیمی که باید به راحتی، نه حتی، با یک بازی در شأن فوتبال ایران، تیم عراق را پشت سر بگذارد، با نتیجه پنج بر صفر، بازنده این بازی شد و باز امیدهای تیم فوتبال امید ایران را پس از چهل سال نابود ساخت. همه این مشکلات ریشه ای، حاصل روی کار آمدن مسئولان غیرمتخصص، همچون کفاشیان است که باز هم حاضر نیست، جایش را به بالیاقت ها و اهل فن این رشته ورزشی (فوتبال) بدهد...

 به هر حال چهارشنبه 6 مهر سپاهان در حالی به مصاف السد قطر در دوحه می رود که احتمالا در بازی رفت 3 بر صفر بازنده اعلام می شود ! البته باید منتظر اگرها باشیم،  اگرهایی که فقط مختص فوتبال ماست و تقریبا به آن عادت کردیم !؟ وقتی همه چیز سر جای خودش نباشد و پیشکسوتان این حرفه خانه نشین شوند ، رخ دادن چنین اتفاقاتی چندان دور از ذهن نیست ...
تابناک
۲۸ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۱۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.