English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۰۵:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از امضای تفاهم نامه برای مطالعه احداث 5 هزار مگاوات نیروگاه بادی خبر داد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از امضای تفاهم نامه برای مطالعه احداث 5 هزار مگاوات نیروگاه بادی خبر داد.
طی برنامه پنجم توسعه پنج درصد و در چشم انداز 1404 افزون بر 10 درصد از انرژی تولیدی کشور باید از طریق انرژی های نو و "chp" ها تولید شود.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از امضای تفاهم نامه با بخش خصوصی برای مطالعه احداث پنج هزار مگاوات نیروگاه بادی در کرانه های شرقی کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "محمد بهزاد"  افزود: تفاهم نامه سرمایه گذاری برای مطالعه نیروگاه های بادی بین وزارت نیرو و قرارگاه "خاتم اوصیا" به امضا رسیده است.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، افزود: طی این تفاهم نامه مقرر شد تا مطالعات اولیه برای احداث پنج هزار مگاوات نیروگاه بادی توسط قرارگاه "خاتم اوصیا" صورت گیرد.
وی اضافه کرد: همچنین مقرر شد تا مطالعات در سایت های مختلف کرانه های شرقی کشور انجام گیرد تا سایت به سایت برای قرارداد ساخت معرفی شود.
بهزاد اظهار داشت: مطالعات اولیه این پنج هزار مگاوات نیروگاه بادی در کرانه های شرقی کشور انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: پنج تونل باد بزرگ در استان خراسان است که هر یک از تونل ها ظرفیت احداث یک نیروگاه 200 مگاواتی بادی را داراست.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی تصریح کرد: طی برنامه پنجم توسعه پنج درصد و در چشم انداز 1404 افزون بر 10 درصد از انرژی تولیدی کشور باید از طریق انرژی های نو و "chp" ها تولید شود.
وی خاطرنشان کرد: برای تحقق این اهداف باید بیش از پیش کارشود که در این راستا ما از بخش های خصوصی به شدت حمایت می کنیم و تامین خرید برق 10 ساله یکی از این موارد است.
سایت خبری وزارت نیرو - کد خبر 30807
۳ مهر ۱۳۹۰ ۱۴:۲۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.