English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۰۰:۵۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پرداخت 1000 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به تولید کنندگان

پرداخت 1000 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به تولید کنندگان
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ما همچنان منتظر دریافت اعتبار لازم برای اجرای بسته سوم حمایتی در بخش تولید هستیم ، اظهار داشت‌:‌ بسته های حمایتی مصوب ستاد هدفمندی یارانه ها شامل نرخ ترجیحی انر‍‍ژی و تسهیلات ارزان قیمت بوده و یارانه نقدی را دربر نمی گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از واحد مرکزی خبر ، آقای غضنفری‌ افزود: ‌ستاد هدفمندی یارانه ها موضوعی به نام یارانه نقدی برای تولید مصوب نکرده ، ‌بلکه یارانه بسته های حمایتی تولید به دو شکل نرخ ترجیحی انر‍ژی و تسهیلات با نرخ ترجیحی ارایه می شود.

وی گفت :‌ برای اجرای بسته بازسازی و تجهیز بنگاه‌های بزرگ تاثیر پذیر،‌ امسال سه تا چهار هزار میلیارد تومان نیاز است و هنوز منابع لازم را دریافت نکرده‌ایم که در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم.

غضنفری با اشاره براینکه پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی و تجهیز بنگاه های کوچک آغاز شده و ادامه دارد‌، عنوان کرد: باید ‌از محل درآمدهای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها حدود 300 تا 400 میلیارد تومان به بازسازی و تجهیز بنگاه های کوچک تخصیص یابد که بخش اندکی از آن پرداخت شده و امیدواریم مابقی در ماه های آینده اختصاص یابد.

وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت با بیان اینکه سقف قیمت هرکیلووات برق 120 تومان است،‌ افزود: این مبلغ برای صنعت به طور متوسط هر کیلو وات 40 تومان محاسبه می شود.

وی ادامه داد: قیمت هر لیتر گازوئیل آزاد 350 تومان است ، اما بخش صنعت روزانه پنج میلیون لیتر گازوئیل و با هر لیتر 150 تومانی دریافت می کند.

به گفته وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، دولت در زمان حاضر برای هر لیتر نفت کوره به بخش تولید 50 تومان کمک بلاعوض می دهد و برای مصرف هر لیتر گاز مایع بخش صنعت 300 تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود.

غضنفری در ادامه تصریح کرد‌: ‌در هشت ماه گذشته بیش از هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد سه درصد در قالب خط اعتبار انرژی به تولید کنندگان پرداخت شده که این اقدام در ماه های آینده تداوم خواهد داشت.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت در ادامه گفت: ‌باید توجه داشته باشیم که بخش صنعت هم مانند خانواده ها هر ماهه یارانه نقدی دریافت نمی کند بلکه از نرخ ترجیحی انرژی و تسهیلات بهره می برد.

غضنفری نیز تصریح کرد:‌ فهرست شرکت های دریافت کننده خط اعتباری انرژی بر روی سایت ستاد تحول وزارتخانه درج شده است.
‌سایت تحول وزارت صنعت ، معدن و تجارت بر روی آدرس www.stsm.ir قابل دریافت است.
علاقه مندان می توانند برای اطلاع ازتعداد شرکت های دریافت کننده تسهیلات به این سایت مراجعه کنند.
همچنین برای جبران هزینه های انر‍ژی واحدهای تولیدی تاکنون با افزایش قیمت در چند مرحله در 20 رشته موافقت شده است .

روغن نباتی ،‌شوینده ها ، لاستیک ، ‌لوازم خانگی ، محصولات نساجی ،‌سیمان، ‌لبنیات و برخی مواد غذایی ،‌روغن موتور ،mdf ،‌کاغذ ،‌گچ و بتن ،‌رنگ و ... ‌از جمله تولیداتی است که براساس مستندات واحدهای تولیدی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با درخواست افزایش قیمت آنها از هفت تا 15 درصد موافقت کرده است.


 
واحد مرکزی خبر - کد خبر 306557
۹ مهر ۱۳۹۰ ۱۵:۳۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.