English
یکشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹, ۱۵:۳۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

از کاهش مصرف انرژی تا کسب عنوان فعال ترین صنعت در خصوصی سازی

از کاهش مصرف انرژی تا کسب عنوان فعال ترین صنعت در خصوصی سازی
نیاز مصرف انرژی کل مشترکان برق کشور تا پایان تیرماه امسال به 65 هزار و 561 گیگاوات ساعت رسیده است که در مقایسه با دوره مشابه پارسال 68/1 درصد کاهش نشان می دهد.
وزارت نیرو دستاوردهای 10 گانه صنعت برق ایران را در نیمه نخست سال جهاد اقتصادی منتشر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، صنعت برق کشور در شش ماهه نخست امسال اقدام های ویژه ای را به انجام رسانده است که کاهش مصرف انرژی با اعمال مدیریت مصرف و کسب عنوان فعال ترین صنعت کشور در زمینه خصوصی سازی از آن جمله است.
این موفقیت ها در شرایطی حاصل شده است که صنعت برق کشور در نیمه نخست امسال با چالش های مختلفی ازجمله گرمای شدید، رشد پیک مصرف، کمبود شدید نقدینگی و محدودیت در تامین گاز نیروگاه ها مواجه بوده است.
براساس این گزارش، صنعت برق کشور در نیمه نخست امسال موفق شد برای نخستین بار در خاورمیانه، بهره برداری از طرح استحصال گاز CO2 را در نیروگاه بعثت و در راستای اهداف محیط زیستی صنعت برق آغاز کند.
ارتقای کیفیت کنترل فرکانس شبکه برق با تغییر میزان مجاز فرکانس از 3/0 ± 50 هرتز به 2/0 ± 50، اعلام صنعت برق به عنوان فعال ترین صنعت در زمینه خصوصی سازی در سال 90 توسط سازمان خصوصی سازی (پیشتاز خصوصی سازی در کشور)، پایان عملیات تعمیر نیروگاه های حرارتی کشور در پایان فروردین ماه 90 برای نخستین بار و آمادگی کامل جهت تابستان زودرس، نداشتن هیچگونه محدودیت در صادرات و تامین برق صنایع (حتی در اوج گرما و مصرف شدید شبکه، بیشترین صادرات برق وجود داشت) از دیگر دستاوردهای صنعت برق کشور در نیمه نخست سال جهاد اقتصادی عنوان شده است.
وزارت نیرو همچنین از کاهش مصرف انرژی در چهار ماهه نخست سال جاری در مقایسه با ماه های مشابه در سال گذشته برای نخستین بار در کشور خبر داده است.
بر این اساس، نیاز مصرف انرژی کل مشترکان برق کشور تا پایان تیرماه امسال به 65 هزار و 561 گیگاوات ساعت رسیده است که در مقایسه با دوره مشابه پارسال 68/1 درصد کاهش نشان می دهد.
نیاز مصرف انرژی کل مشترکان برق کشور در ماه های فروردین، اردیبهشت، خرداد و تیر امسال در مقایسه با ماه های مشابه پارسال به ترتیب 31/4، 01/1، 98/1 و 71/1 درصد کاهش یافته است.
وزارت نیرو همچنین عملکرد بسیار مطلوب دو نیروگاه حساس و قدیمی جنوب کشور یعنی نیروگاه های رامین و بندرعباس را در تابستان امسال از دیگر دستاوردهای صنعت برق اعلام کرده است.
در این میان، نیروگاه رامین اهواز در روزهای گرم سال جاری بیشترین تولید خود را در طی تاریخ در مدار بودن بجا گذاشت و این قابلیت را نیز ایجاد کرد تا صنعت برق کشور بیشترین تولید و صادرات را برای عراق داشته باشد.
صنعت برق کشور همچنین موفق شد رتبه پنجم مقاله های علمی پذیرفته شده توزیع برق را در معتبرترین کنفرانس بین المللی توزیع جهان (CIRED) در بین 61 کشور جهان در سال 2011 میلادی کسب کند که بالاتر از جایگاه کشورهایی نظیر آمریکا، ژاپن، کانادا، فرانسه، ایتالیا، روسیه و کره جنوبی است.
افزایش بازده نیروگاه های حرارتی به 39 درصد (بالاتر از یک درصد تعهد شده) و تامین برق مورد نیاز کشور در تابستان امسال بدون هیچگونه محدودیت و خاموشی با حداکثر صادرات و حداقل واردات و ذخیره ای به میزان 151 مگاوات از دیگر موفقیت های صنعت برق کشور در نیمه نخست سال 90 عنوان شده است.   
سایت خبری وزارت نیرو - کد خبر 30987
۱۰ مهر ۱۳۹۰ ۱۶:۳۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.