English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۰۵:۱۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر نیرو از تامین 130 هزار میلیارد ریال منابع مالی براساس مصوبه های جدید هیات وزیران برای صنعت آب و برق خبر داد.

وزیر نیرو از تامین 130 هزار میلیارد ریال منابع مالی براساس مصوبه های جدید هیات وزیران برای صنعت آب و برق خبر داد.
براساس مصوبه جدید هیات وزیران، 70 هزار میلیارد ریال بدهی وزارت نیرو به سامانه بانکی کشور، به دولت منتقل شده است و اختیارات ماده 33 و 35 نیز در سقف 10 هزار میلیارد ریال در اختیار وزیر نیرو گذاشته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "مجید نامجو" روز دوشنبه (امروز) در نشست شورای مدیران برق وزارت نیرو، گفت: براساس مصوبه های اخیر هیات وزیران، درمجموع حدود 130 هزار میلیارد ریال ظرفیت مالی برای وزارت نیرو ایجاد شده است که باید به خوبی از این ظرفیت استفاده شود و بتوانیم این روند را ادامه دهیم.
وی افزود: اکنون که این ظرفیت برای وزارت نیرو ایجاد شده است، باید تلاش شود که در ابتدا با سرعت بدهی های این وزارتخانه پرداخت شود.
وی با بیان اینکه وزارت نیرو باید از هم اکنون خود را برای تامین منابع خرید برق از بخش خصوصی آماده کند، گفت: بخشی از این منابع باید توسط وزارت نیرو و بخشی دیگر با کمک گرفتن از بخش های دیگر و دولت تامین شود.
نامجو گفت: براساس مصوبه جدید هیات وزیران، 70 هزار میلیارد ریال بدهی وزارت نیرو به سامانه بانکی کشور، به دولت منتقل شده است و اختیارات ماده 33 و 35 نیز در سقف 10 هزار میلیارد ریال در اختیار وزیر نیرو گذاشته شده است.
وی افزود: روش پرداخت بدهی ها شفاف و روشن است و بدهی های پیمانکاران و سازندگان باید توسط سازمان حسابرسی تایید و به وزارت اقتصاد و دارایی و معاونت برنامه ریزی ارسال شود که در زمان کنونی این کار در جریان است.
وزیر نیرو تصریح کرد: معاونت های آب و برق باید بدهی ها را اعلام کنند تا توسط سازمان حسابرسی تایید و به حساب دولت منتقل شود و به عنوان بدهی دولت تلقی شود.
وی اظهار داشت: دو مصوبه نیز برای مپنا و قرارگاه خاتم الانبیاء نهایی شده است و منتظریم تا دولت این دو مصوبه را ابلاغ کند.
وی با بیان اینکه اموال و دارایی هایی که به فروش می رود به بخش خصوصی واگذار می شود، گفت: درست است که هزینه های تعمیر و هزینه هایی که تاکنون توسط وزارت نیرو انجام شده است، دیگر توسط این وزارتخانه انجام نمی شود اما در عوض هزینه خرید برق به وزارت نیرو تحمیل می شود.
سایت خبری وزارت نیرو - کد خبر 31009
۱۱ مهر ۱۳۹۰ ۱۶:۲۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.