English
یکشنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۹, ۱۱:۰۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دیپلماسی انرژی کشور تدوین می شود

دیپلماسی انرژی کشور تدوین می شود
صنعت نفت ایران در مسیر رشد و تعالی با تدوین دیپلماسی انرژی، حضور بیشتری در عرصه انرژی جهان خواهد داشت.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از شانا، معاون پژوهش موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی اظهار کرد: پس از تدوین طرح دیپلماسی انرژی ایران، نهادهای فعال در صنعت نفت و گاز ایران با چشم اندازی مثبت و روشن در مسیر توسعه گام بردارند.

دکتر شاهین دزدار افزود: طرح دیپلماسی انرژی ایران در کل بدنه صنعت نفت ایران تعریف خواهد شد و با همکاری امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران و نیز نمایندگی کشورمان در اوپک در کنار متولیان در چهار شرکت اصلی امید است که این طرح در کمترین زمان تدوین شود.

معاون پژوهش موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی ادامه داد: مذاکره های خوبی با مرکز آموزش و پژوهش وزارت امور خارجه انجام داده ایم و همکاری مناسبی میان وزارت نفت و وزارت امور خارجه برای تدوین طرح دیپلماسی انرژی ایران وجود دارد.

دزدار افزود: صنعت نفت برای حضور موثر در عرصه جهانی در سطح کلان، به برنامه‌ای مدون نیاز دارد که ضمن همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی و دیگر مدیریت ها و متولیان اجرایی کشور همچون وزارت امور خارجه، دیپلماسی انرژی در وزارت نفت تدوین خواهد شد.

وی گفت: با تکمیل مطالعات فاز صفر 21 طرح راهبردی صنعت نفت، طرح دیپلماسی انرژی از دو ماه آینده وارد مرحله اجرایی می‌شود.

معاون پژوهش موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با اشاره به ایجاد مرکز سنجش بهره‌وری و تعالی صنعت نفت گفت: طبق قانون برنامه پنجم توسعه، قرار است تخصیص بخشی از بودجه سازمان‌ها بر اساس بهره‌وری و تعالی عملکرد آنها پرداخت شود که درنتیجه انجام برخی مطالعات برای افزایش بهره‌وری به عهده موسسه مطالعات بین‌المللی گذاشته شده است.

دزدار همکاری موسسه با دانشگاه‌ها و شرکت‌های عملیاتی در امضای تفاهم‌نامه‌های علمی و پژوهشی و نیز کمک به اجرای همایش‌ها و سمینارهای مرتبط را مطلوب ارزیابی و اظهار کرد: امضای تفاهم‌نامه پژوهش، نوآوری و فناوری با شرکت نفت و گاز پارس، مدیریت هماهنگی و نظارت بر تولید نفت و گاز به منظور بررسی برخی مسائل مربوط به بهره‌وری، کیفیت و قیمت‌گذاری از نمونه های این همکاری بوده است.

وی ادامه داد: برای ارتباط بیشتر میان پژوهشگران و مراکز علمی معتبر، اقدام های گوناگونی انجام شده و امکانات پژوهشی همچون دسترسی به مجلات علمی، کتاب‌ها، منابع و بانک‌های اطلاعاتی، از وظایف موسسه است.

معاون پژوهش موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی ادامه داد: در این مسیر به‌تازگی با دانشگاه تهران قراردادی امضا شده است تا دسترسی پژوهشگران به بیش از 50 پایگاه معتبر دنیا ممکن شود.

شانا - کد خبر 177470
۱۴ مهر ۱۳۹۰ ۰۹:۲۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.