English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۱۳:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

معاون اول رئیس جمهور گفت: به دنبال اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و صرفه جویی 10 درصدی در مصرف برق، امسال 26 درصد به ظرفیت صادراتی کشور افزوده شده است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: به دنبال اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و صرفه جویی 10 درصدی در مصرف برق، امسال 26 درصد به ظرفیت صادراتی کشور افزوده شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور در حاشیه سیزدهمین همایش سراسری مدیران آب و برق کشور در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر مصرف برق در صنعت افزایش یافته که نشان دهنده انجام فعالیت بیشتر در بخش صنعت است.
وی افزود: در خصوص مصرف گاز نیز در بخش صنعتی با افزایش مصرف و در بخش خانگی میزان مصرف کاهش یافته است.
وی با اشاره به رتبه سوم ایران در سدسازی اذعان داشت: مهم است که هموطنان بدانند زمانی خارجی ها برای ایران سد می ساختند، اما امروز نه تنها قدرت اول منطقه هستیم بلکه در جهان رتبه سوم سدسازی را به خود اختصاص داده ایم.
رحیمی با بررسی جایگاه وزارت نیرو در کشور و جهان اذعان داشت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ایران تحریم های مختلفی را پشت سر گذاشته است.
وی ادامه داد: ایران در منطقه با گذشت 30 سال از پیروزی انقلاب اسلامی رتبه اول تولید برق را به خود اختصاص داده است.
وی ابراز داشت: ایران رتبه شانزدهم تولید برق جهان را دارا است.
معاون اول رئیس جمهور گفت: در حال حاضر 63 هزار و 400 مگاوات برق در ایران تولید می شود.
وی تصریح کرد: پیش از روی کار آمدن دولت نهم ظرفیت تولید برق در ایران 38 هزار و 100 مگاوات بود و در حال حاضر قریب به 26 هزار مگاوات برق بیش از گذشته تولید می کنیم.
رحیمی تعداد سدهای در دست ساخت کشور را 135 سد اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از این سدها و انتقال آب آن از طریق کانال به مزارع تحولی شگرف در بخش کشاورزی ایجاد خواهد شد.
وی افزود: در حال حاضر دولت با شیوه های نوین آبیاری و اختصاص 85 درصد یارانه برای توسعه این سیستم گام های موثری برای ایجاد تحول در بخش کشاورزی برداشته است.
معاون اول رئیس جمهور گفت: 200 تصفیه خانه فاضلاب و 100 تصفیه خانه آب در کشور در دست اقدام و اجرا است که با تحقق این برنامه ها وضعیت مناسبی در کشور ایجاد خواهد شد.
خبرگزاری موج - کد خبر 849011
۱۶ مهر ۱۳۹۰ ۱۴:۲۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.