English
جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹, ۲۱:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزارت نیرو در فخر آفرینی نظیر ندارد

وزارت نیرو در فخر آفرینی نظیر ندارد
وزارت نیرو کارهای بسیاری انجام داده است که هر ایرانی را به وجد می آورد و تمام کارهای وزارت نیرو کرامت است.
معاون اول رییس جمهوری اعلام کرد: وزارت نیرو به عنوان افتخار دولت است و در فخرآفرینی نظیر ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، "محمدرضا رحیمی" روز شنبه (امروز) در سیزدهمین دوره همایش سالانه مدیران ارشد وزارت نیرو در محل پژوهشگاه نیرو، گفت: در کمتر جایی چه در داخل و چه در خارج از کشور بوده است که شرکت کنم و از پیشرفت های وزارت نیرو سخنی به میان نیاورم. 
وی ابراز امیدواری کرد: رسانه های کشور به ویژه صدا و سیما یاری کنند تا اندازه و شان وزارت نیروی کشورمان که در منطقه و جهان صاحب نام است، به تصویر کشیده شود.
وی سپس با بیان آنکه در تمام اقدام های مسئولان باید مصلحت کشور در نظر گرفته شود، اظهار داشت: در تمام کشورهای جهان، مصالح ملی بالاترین مصلحت است که خوشبختانه همه آشنا به مصالح کشور هستیم و برای تحقق آن باید همگان مساعدت کنیم تا مصالح کشور تامین شود.
معاون اول رییس جمهوری با بیان آنکه هم اکنون در دهه کرامت قرار داریم، از کرامت به معنای بزرگی، بخشندگی و کارهای خارق العاده یاد کرد و افزود: وزارت نیرو کارهای بسیاری انجام داده است که هر ایرانی را به وجد می آورد و تمام کارهای وزارت نیرو کرامت است. 
وی در ادامه با تاکید بر لزوم جلوگیری از واردات برخی از محصولاتی که در کشور می توان به تولید آن پرداخت، گفت: باید از واردات محصولاتی همچون چای، خرما و گندم که در داخل کشور تولید می شود جلوگیری شود چرا که توان تولیدی آن در کشور وجود دارد.
معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه دستگاه های دیگر باید وزارت نیرو را الگوی خود قرار دهند، افزود: اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، در کاهش مصارف بخش آب و برق آثار مطلوبی داشته است تا جایی که میزان مصرف برق 10 درصد کاهش یافته است.
وی اظهار داشت: در زمان حاضر ظرفیت نصب شده نیروگاه های کشور بیش از 63 هزار و 400 مگاوات است که در آغاز به کار دولت نهم این میزان 38 هزار و 100 مگاوات بود.
وی اضافه کرد: در زمان حاضر از نظر وضعیت تامین برق در جهان در رتبه شانزدهم قرار داریم که دستیابی به این رکوردها تنها با تلاش و کار مدیران این وزارتخانه محقق شده است.
وی بهترین مدیران کشور را مدیران صنعت آب و برق خواند و افزود: در زمان حاضر برق را صادر می کنیم و در سدسازی به خودکفایی کامل رسیده ایم همچنانکه پیچیده ترین سدها به دست مهندسان ایرانی ساخته و طراحی شده است.
رحیمی در پایان با بیان اینکه دولت به وزارت نیرو می بالد، گفت: ما امروز در اینجا جمع شده ایم تا از مهندسان، مشاوران، مسئولان و مدیران ارشد صنعت آب و برق قدردانی کنیم چرا که وزارت نیرو در فخر آفرینی نظیر ندارد.
 
سایت خبری وزارت نیرو - کد خبر 31142
۱۶ مهر ۱۳۹۰ ۱۶:۰۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.