English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۰۰:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رشد 27 درصدی تولید برق در سال 87

رشد 27 درصدی تولید برق در سال 87
وزیر نیرو در بازدید از نیروگاه حرارتی رامین اهواز از رشد 27 درصدی تولید برق امسال در مقایسه با سال قبل خبر داد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از واحد مرکزی خبر پرویز فتاح افزود : به منظور جبران کاهش تولید برق نیروگاههای برق آبی ،‌ نیروگاههای حرارتی با بیشترین ظرفیت و توان در حال تولید برق هستند .
وی با بیان اینکه با افزایس ظرفیت تولید برق نیروگاههای حرارتی کشور می توانیم در شرایط خشکسالی از کاهش برق جلوگیری کنیم گفت : با فعالیت همزمان نیروگاههای حرارتی کشور ، کاهش 75 درصدی انرژی برق سال قبل ، امسال جبران می شود .
وزیر نیرو با تاکید بر صرفه جویی در آب به ویژه برق ، افزود : میزان خاموشی ها و محدودیت های توزیع برق امسال ، در مقایسه با سال های گذشته ، تغییرچندانی نداشته است .
وی تصریح کرد : با تلاش کارشناسان داخلی ، واحدهای نیروگاه رامین اهواز بازسازی شد و هم اکنون 6 واحد این نیروگاه وارد مدار شده است و با تمام توان فعالیت می کند . 
پرویز فتاح همچنین در هجدهمین جلسه ستاد خشکسالی استان خوزستان گفت : خوزستان توان تولید روزانه 9 هزار مگاوات ساعت انرژی برق را دارد که با تولید این میزان می توانیم برق را به کشورهای همسایه منتقل کنیم.
وزیر نیرو تولید برق در استان خوزستان را روزانه سه هزار مگاوات ساعت عنوان کرد و افزود: برای تکمیل سدهایی چون گتوند و کارون چهار ، مبلغ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
در پایان این جلسه از روسای کمیته ها و ستاد خشکسالی استان خوزستان  با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

واحد مرکزی خبر
۴ مرداد ۱۳۸۷ ۰۹:۲۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.