English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۰:۵۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نیروگاه خورشیدی برق در منطقه حفاظت شده پرور سمنان افتتاح شد

همزمان با بزرگداشت هفته دولت نیروگاه خورشیدی برق روز سه‌شنبه در منطقه حفاظت شده پرور سمنان در مراسمی افتتاح شد.

این نیروگاه برای تامین برق پاسگاه محیطبانی "صیدوا" در این منطقه با هدف افزایش حفاظت و مراقبت از منطقه حفاظت شده ایجاد شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان‌سمنان به خبرنگار ایرنا گفت: این نیروگاه با ‪ ۲۰۰‬میلیون ریال هزینه ایجاد شده و توان تولید چهار تا پنج کیلووات برق مورد نیاز این پاسگاه را دارد.

"حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی" افزود: برق این پاسگاه در گذشته از طریق موتور برق تامین می‌شد و با افتتاح این نیروگاه علاوه بر تامین برق در طول شبانه‌روز، دستکاه بی‌سیم این پاسگاه فعال شده و در بودجه جاری این اداره کل نیز صرفه‌جویی می‌شود.

وی گفت: این منطقه صعب‌العبور بوده و سوخت‌رسانی به آن برای استفاده از موتور برق نیز مشکل بود که ایجاد نیروگاه این مشکل را نیز برطرف کرد.

ابراهیمی گفت: در صورت مثبت بودن نتایج استفاده از نیروگاه خورشیدی در منطقه پرور، نیروگاه‌های خورشیدی برق در چهار منطقه حفاظت شده دیگر نیز به کارگرفته خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: منطقه صیدوا در آینده نزدیک به پارک ملی تبدیل خواهد شد.

منطقه حفاظت شده پرور با وسعت ‪ ۶۲‬هزار و ‪ ۵۰۰‬هکتار در شمال شهرستان سمنان واقع است و از نظر گونه‌های جانوری و گیاهی از تنوع بسیار خوبی برخوردار است.

استان سمنان با در اختیار داشتن ‪ ۲۰‬درصد از مناطق حفاظت شده کشور از جایگاه ویژه‌ای در محیط زیست برخوردار است. ک/‪۳‬

ایرنا
۶ شهریور ۱۳۸۶ ۱۵:۴۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)

  • یلدا ساکی فر
  • ۱ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۵۶
  • 0
    0

ضمن سلام و ادب احتراما به نمایندگی از شرکت الهام کاوش جاودان مجری طرح های سولار در استان مرکزی ،در خصوص گزارش مربوط به ساخت و افتتاح نیروگاه تولید برق خورشیدی در استان سمنان درخواست جزییات انجام این پروژه (مبالغ صرفه جویی در مصرف برق و تعرفه فروش برق به شرکت توزیع ) جهت کسب اطلاع و آشنایی با روند کار را دارد..پیشاپیش از حسن همکاری جنابعالی قدردانی می گردد. تماس : 4120208-0861


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.