English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۸:۳۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تامین 50 درصد وثایق تولیدکنندگان کوچک

تامین 50 درصد وثایق تولیدکنندگان کوچک
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام کرد: قرار است این سازمان 50 درصد وثیقه مورد نیاز واحدهای کوچک و متوسط را از طریق صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تامین کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، فخراله مولایی مشکل عمده صنعتگران را  کمبود سرمایه در گردش دانست و گفت: ستاد تسهیل امور و پشتیبانی واحدهای تولیدی با هدف برون رفت از این مشکل و صیانت از تولید گامهای موثری بر داشته است.

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، در این راستا سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی لایحه ای برای رفع کمبود نقدینگی واحدهای صنعتی به زودی تقدیم مجلس می کند.

وی با بیان اینکه برطرف کردن موانع مسیر سرمایه گذاری و تولید ، تکلیف شرعی تمام مسئولان است، بیان کرد: با توجه به دیدارهای مستقیم که با صاحبان صنایع  داشتیم ،بیشتر صنعتگران خواستارتسهیلات بانکی برای بازسازی خطوط تولید و همراهی بانکها برای تایید وثیقه های بانکی بودند. به همین دلیل بحث برطرف کردن مشکلات مربوط به وثیقه واحدهای فعال در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی تصریح کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای  صنعتی قرار است، 50 درصد وثیقه مورد نیاز این واحدها را از طریق صندوق ضمانت سرمایه گذاری تامین کند.

به گفته وی صندوق ضمانت صنایع کوچک در سال گذشته حدود 800 درصد افزایش خدمات داشته و تلاش می شود روند ارائه تسهیلات به صنعتگران تسهیل شود.

مولایی در ادامه با اشاره به اجرای  قانون هدفمندکردن یارانه ها تاکیدکرد: تسهیلات ارایه شده از سوی دولت به صنایع برای دوره گذار است و پس از آن صنایع باید بتوانند با نوسازی خطوط تولید ، کاهش قیمت تمام شده و ارتقای کیفیت محصولات در بازار جهانی به رقابت بپردازند.

خبرگزاری مهر - کد خبر 1469348
۵ آذر ۱۳۹۰ ۱۵:۲۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.