English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۹:۲۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

در آستانه راه اندازی بورس، مدیرعامل توانیر مطرح کرد: حمایت توانیر از تولید 12 هزار مگاوات برق توسط بخش خصوصی

در آستانه راه اندازی بورس، مدیرعامل توانیر مطرح کرد:
حمایت توانیر از تولید 12 هزار مگاوات برق توسط بخش خصوصی
با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته مقرر شد تا هزینه‌های انتقال و توزیع برق به تولید کنندگان تحمیل نشود و برنامه ریزی ها به گونه ای طراحی شده برق در برس انرژی از تولید کننده خریداری شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، مدیر عامل توانیر با بیان این مطلب درباره سایر اقدامات برنامه ریزی شده درجهت حمایت از بخش خصوصی تصریح کرد: این نهاد در صدد است تا در صورتی که راندمان تولید برق توسط بخش خصوصی بالا باشد بخشی از پول سوخت آنها را پرداخت کند که در همین راستا ضوابط خوبی برای آنها در نظر گرفته ایم.
همایون حائری در خصوص حمایت وزارت نیرو از شرکت های بخش خصوصی مانند گروه تانیر که نسبت به تولید برق برای فروش اقدام می کند گفت: با توجه به تکالیف برنامه پنجم توسعه که مقرر شده تا 12 هزار مگاوات برق توسط بخش خصوصی تولید شود ،لذا متولیان وزارت نیرو به منظور حمایت از این بخش مقرر کردند تا برق تولید توسط آنها با قیمت بالاتری خریداری شود.
حائری در ارزیابی عملکرد بخش خصوصی گفت: در حال حاضر در جهت حمایت بخش خصوصی بیشترین تمرکز در بحث قیمت برق است اما درصدد هستیم تا مساعدت‌های دیگر هم لحاظ کنیم چرا که این بخش تاکنون فعالیت خوبی داشته است و تا حد قابل توجهی با برنامه های این وزارت خانه همراه بوده اند .
وی در ادامه با اشاره به راه اندازی بورس انرژی در آینده ای نزدیک تصریح کرد: قطعا بخش قابل توجهی از برق تولیدی کشور در این بازار مورد داد وستد قرار خواهد گرفت مه نقش بخش خصوصی فعال درتولید انرژِی برق دراین بازار بسیار حائز اهمیت است و بازیگران اصلی این بازار خواهند بود.
خبرگزاری موج - کد خبر 876367
۶ آذر ۱۳۹۰ ۱۵:۵۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.