English
چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۱۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

چرخهای اقتصاد باحضور بخش خصوصی سریعتر به حرکت درمی آید

چرخهای اقتصاد باحضور بخش خصوصی سریعتر به حرکت درمی آید
وزیر بازرگانی گفت: در اقتصاد امروز دنیا توسعه اقتصادی صرفا فیزیکی نبوده، بلکه توسعه ای مبتنی بر دانش، بهره وری و استفاده صحیح از منابع است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از مهر،سید مسعود میرکاظمی دردیدار با تجار و بازرگانان کهکلویه و بویراحمد یکی از محورهای توسعه را افزایش مهارتها ذکر کرد و گفت: در بخش تجارت باید به سمت توسعه آموزش و افزایش مهارتها گامهایی برداشته شود، ضمن اینکه باید نگاه ها و ساختارهای سنتی اصلاح شده تا بتوان منابع را بهره ور کرد.

وزیر بازرگانی افزود: استان کهگیلویه و بویر احمد دارای توانمندی های بالفعل و بالقوه فراوانی در زمینه های کشاورزی، گردشگری و صنایع دستی است که باید در جهت استفاده صحیح از این منابع گام برداشت.

وی با بیان اینکه باید متناسب با نیاز بازار مسیر و روش اجرایی را تعیین کرد، گفت: این امر نیازمند تربیت افرادی توانمند با توجه به نیاز بازارهای بین المللی است. از سوی دیگر، با حضور قویتر بخش خصوصی درعرصه های مختلف، چرخهای اقتصاد سریعتر به حرکت در می آید.

وزیر بازرگانی گفت: با ایجاد تشکلهای قوی و بزرگ در استان می توان حضور قوی و فعال تری در بازارهای بین المللی داشت. بدون تشکل قوی و برنامه ریزی مناسب امکان حضور در بازارهای بین المللی وجود ندارد و بخش خصوصی می تواند با تشکیل خوشه های صادراتی توانمندی های استان را به سمت بازارهای هدف هدایت کند که در این راستا دولت نیز از بخش خصوصی حمایتهای لازم را بعمل می آورد.

وی همچنین در دیدار با روسای مجامع امور صنفی تولیدی وتوزیعی استان کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به توانمندی های واحدهای صنفی برای حضوردر بازارهای بین المللی خاطرنشان کرد: این امر با همکاری و مشارکت واحدهای صنفی و با ایجاد یک علامت تجاری برای حضوری موفق در بازارهای هدف امکان پذیر است.

میرکاظمی با اشاره به وجود انسانهای مومن و متدین در اصناف گفت: نظارت و بازرسی باید توسط خود اصناف صورت گرفته و تلاش شود با توسعه بازرسی ها، در این زمینه فعالتر عمل شده و مجموعه صنفی خود را زیر نظر داشته باشند.

مهر
۶ مرداد ۱۳۸۷ ۱۹:۲۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.