English
دوشنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۹, ۲۲:۰۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تدوین بسته‌های حمایت از تولید در گمرک/ زمان ترخیص کالا کاهش می‌یابد

تدوین بسته‌های حمایت از تولید در گمرک/ زمان ترخیص کالا کاهش می‌یابد
رئیس کل گمرک ایران از تدوین بسته‌های سیاستی گمرک در راستای حمایت از تولید و برنامه‌ریزی برای کاهش زمان ترخیص کالاها خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، عباس معمارنژاد از تدوین بسته های سیاستی گمرک در راستای حمایت از تولید خبرداد و افزود: گمرک به منظور حمایت از واحدهای تولیدی و بررسی کالاهای تولیدکنندگان و تجار در گمرکات تهران و شهید رجایی سیستم های ارزیابی ویژه ای ایجاد کرده است.

رئیس کل گمرک ایران این امر را باعث افزایش سرعت و کاهش هزینه برای تولیدگنندگان دانست و افزود: گمرک اقدامات دیگری نیز برای فعالان اقتصادی انجام داده است که از جمله آنها پذیرش ضمانت نامه های بانکی در بخش حقوق ورودی است.

وی همچنین وجود انبارهای اختصاصی، تضامین بیمه ای، ترخیص نسیه کالا، ارزیابی سیار و غیابی کالاهای صادراتی را از دیگر خدمات گمرک برای تجار و تولیدکنندگان عنوان و تصریح کرد: قصد داریم تا هدف کنترل و نظارت دقیق بر ورود و خروج کالاها را در کنار تسهیل تجارت برقرار نمائیم.

معمارنژاد با اشاره به راه اندازی پنجره واحد تجاری در گمرکات کشور به منظور تسهیل در امور اظهارداشت: این سیستم برای تسریع در کارها ایجاد شده است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از برنامه ریزی برای کاهش زمان ترخیص کالاها خبرداد و گفت: برای کاهش زمان ترخیص کالا تا پایان سال 91 تمامی کالاهای وارداتی از طریق نمایندگی های مجاز انجام خواهد شد.

وی ایجاد گمرک نوین با هدف کاهش زمان تشریفات و هزینه صاحبان کالا را از اولویت های کار گمرک ذکر کرد و گفت: اجرای طرح مدیریت ریسک، استفاده از فناوری اطلاعات و به روز رسانی قوانین از عوامل موثر در تحقق گمرک نوین است.

خبرگزاری مهر - کد خبر 1496656
۹ دی ۱۳۹۰ ۱۷:۲۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.