English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۰۱:۳۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

معاون وزیر امور خارجه در امور کشورهای خاورمیانه و آفریقا گفت: تلاش های فشرده و همه جانبه ای برای آزادی هفت تکنسین و متخصص ایرانی ربوده شده در سوریه ادامه دارد.

معاون وزیر امور خارجه در امور کشورهای خاورمیانه و آفریقا گفت: تلاش های فشرده و همه جانبه ای برای آزادی هفت تکنسین و متخصص ایرانی ربوده شده در سوریه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، 'حسین امیرعبداللهیان'  افزود: اخبار موثق ما از سلامت کامل هفت تکنسین برق جمهوری اسلامی ایران حکایت دارد.

معاون وزیر امور خارجه اظهار داشت: بسیار امیدوار هستیم که بزودی اخبار خوشی در خصوص آزادی این اتباع ایرانی داشته باشیم.

امیرعبداللهیان پیش از این نیز در گفت و گو با ایرنا گفته بود: متخصصان ایرانی ربوده شده در حال تکمیل پروژه نیروگاه برق برای ارائه خدمات به مردم کشور سوریه بوده اند.

وی خاطرنشان کرد: اقدام ربایندگان متخصصان ایرانی فعال در شهر حمص سوریه در راستای کمک به دشمنان ملت سوریه تلقی می شود.

معاون وزیر امور خارجه یادآور شد: ربایندگان متخصصان جمهوری اسلامی ایران با این اقدام مانع از خدمات رسانی در حوزه برق به مردم این منطقه شده اند.

بنا بر اعلام شرکت احداث و توسعه نیروگاه های سیکل ترکیبی مپنا، این متخصصان ایرانی که در نیروگاه جندر سوریه مشغول به کار بودند، سه شنبه و چهارشنبه 29 و 30 آذرماه سال جاری ربوده شده اند.

سندیکای صنعت برق ایران روز یکشنبه در اطلاعیه ای آزادی این گروه از مهندسان و متخصصان بخش خصوصی این صنعت که در حال اجرای پروژه های تامین برق کشور سوریه ربوده شده اند را خواستار شد.

ایرنا - کد خبر 30744276
۱۳ دی ۱۳۹۰ ۰۹:۲۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.