English
جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹, ۱۶:۴۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آماده سازی زیرساخت ها برای استفاده از ظرفیت کامل نیروگاه اتمی بوشهر

آماده سازی زیرساخت ها برای استفاده از ظرفیت کامل نیروگاه اتمی بوشهر
با توجه به فراهم شدن زیرساخت های لازم، وزارت نیرو برای استفاده حداکثری از ظرفیت یکهزار مگاواتی این نیروگاه پس از انجام تست های نهایی آمادگی کامل دارد.
قائم مقام وزیر نیرو از آماده سازی زیرساخت های لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، دکتر "علی ذبیحی" روز چهارشنبه (امروز) با بیان آنکه هم اکنون 300 تا 400 مگاوات از ظرفیت یکهزار مگاواتی نیروگاه اتمی بوشهر وارد مدار می شود، اظهار داشت: با توجه به فراهم شدن زیرساخت های لازم، وزارت نیرو برای استفاده حداکثری از ظرفیت یکهزار مگاواتی این نیروگاه پس از انجام تست های نهایی آمادگی کامل دارد.
وی با بیان آنکه وزارت نیرو از مدت ها پیش آماده است تا برق نیروگاه اتمی بوشهر به طور کامل وارد مدار شود، اظهار داشت: این وزارتخانه به چند دلیل عمده خواستار استفاده از ظرفیت کامل نیروگاه اتمی بوشهر در سریع ترین زمان ممکن است.
ذبیحی تنوع بخشی در منابع تولید برق، برخورداری از منابع مطمئن و پایدار تولید برق، استفاده از منابع تولید برق با فناوری ها و ظرفیت های علمی پیشرفته، حفاظت از محیط زیست و آلایندگی کمتر در مقایسه با نیروگاه های حرارتی و افزایش ضریب امنیتی کشور را ازجمله این دلایل برشمرد.
وی تصریح کرد: وزارت نیرو با توجه به موارد یادشده، از بهره برداری کامل از نیروگاه اتمی بوشهر در آینده ای نزدیک استقبال می کند.
وی با این حال، استفاده حداکثری از ظرفیت تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر را مستلزم انجام تست های نهایی توسط مسئولان سازمان انرژی اتمی دانست.
قائم مقام وزیر نیرو در پایان با بیان آنکه دستیابی به فناوری تولید برق از انرژی اتمی موجب غرور ملی بوده و سال ها برای ایجاد چنین ظرفیتی در کشور تلاش شده است، ابراز امیدواری کرد: امکان بهره برداری کامل از ظرفیت یکهزار مگاواتی نیروگاه اتمی بوشهر هرچه زودتر فراهم شود.
سایت خبری وزارت نیرو - کد خبر 33708
۱۴ دی ۱۳۹۰ ۱۸:۵۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.